Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

نمایشگاه ملی «دستاوردهای پژوهش و فن ‎بازار» و «ایران‌ساخت» به صورت مجازی افتتاح شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


بیست و یکمین نمایشگاه «دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار» و هشتمین نمایشگاه «تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت»، امروز با حضور وزیر علوم و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به صورت مجازی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از خبرگزاری فارس، بیست و یکمین نمایشگاه «دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار» و هشتمین نمایشگاه «تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت» امروز با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به صورت مجازی افتتاح شد.

عبدالساده نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم و دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری با بیان اینکه در بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار، ۲۶۰۰ فناوری در سامانه‌ای که برای هفته پژوهش و فناوری طراحی شده، بارگذاری شده است، اظهار کرد: پس از داوری‌های اولیه ۱۴۰۰ طرح شایسته ارزیابی‌های دقیق‌تر تشخیص داده شدند و در مرحله دوم از میان ۱۴۰۰ طرح، ۸۸ طرح برای رونمایی انتخاب شدند که در طول برگزاری این نمایشگاه رونمایی خواهند شد.

وی با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه از امروز تا ۳۰ آذر ادامه دارد، ولی امکان ثبت خرید محصول به مدت یک سال فراهم است، تصریح کرد: در این دوره از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری، ۴۶ دانشگاه، ۳۵ پارک علم و فناوری، ۲۲ پژوهشگاه، ۸ مرکز رشد و ۵ مؤسسه تحقیقاتی وابسته به دستگاه‌های اجرایی حضور دارند.

نیسی گفت: همچنین در بیست و یکمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری، ۱۲۸۷ محصول از سوی دانشگاه‌ها، ۲۷۲ محصول از سوی پژوهشگاه‌ها، ۶۶۴ محصول از سوی پارک‌های علم و فناوری، ۴۶۶ محصول از سوی مراکز رشد و ۱۴۹ محصول از سوی شرکت‌های خصوصی فناور در این نمایشگاه ارائه شده است.

دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری اعلام کرد: تمام علاقه‌مندان می‌توانند با ورود به سامانه این نمایشگاه به آدرس http://www.msrt-expo.ir، ضمن بازدید از محصولات عرضه شده، اطلاعات تکمیلی در خصوص هر محصول را مطالعه کنند.