Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس هئیت مدیره شرکت سورین صنعت شادیاخ خبر داد؛

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس هئیت مدیره شرکت سورین صنعت شادیاخ گفت: دستگاه جاذب دود جوشکاری، قابلیت مانور مناسب در محیط کارگاه را داراست و می‌تواند آلودگی در منشا تولید، قبل از ورود و نشر در محیط را جذب و هوای تازه وارد محیط کند.

حمید‌رضا غرویان، در گفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم‌وفناوری خراسان اظهار کرد: شرکت سورین صنعت شادیاخ عضو مرکز رشد فناوری نیشابور پارک علم و فناوری خراسان است و در سال ۹۶ با سرمایه‌گذاری مناسب، خرید تجهیزات، ساخت و مهندسی معکوس، کارگاه خود را راه‌اندازی نمود.

ما فعالیت‌های خود را به دو دسته دسته‌بندی کرده‌ایم که شامل پروژه‌های پژوهشی و پروژه‌های ساخت و تولید می باشند و متشکل از هفت نفر هستیم.

وی افزود: تولیدآلودگی هوا ناشی از دود و ذرات معلق یکی از مشکلات رایج در محیط‌های صنعتی مانند محیط‌های جوشکاری، برشکاری، سنگ‌زنی، فعالیت‌های تولید قطعات پلیمری، ریخته‌گری‌ها و ...  است. بر همین اساس شرکت سورین صنعت شادیاخ توانست دستگاه جاذب دود جوشکاری (تصفیه دود جوشکاری) تولید کند. این دستگاه محصول دانش‌بنیان شرکت سورین صنعت و دارای گواهی ثبت اختراع است.

غرویان  با اشاره به اینکه این دستگاه به صورت پرتابل طراحی شده، ادامه داد: دستگاه جاذب دود جوشکاری قابلیت مانور مناسب در محیط کارگاه را داراست و می‌تواند آلودگی در منشا تولید، قبل از ورود و نشر در محیط را جذب و هوای تازه وارد محیط کند. همچنین این دستگاه دارای تکنولوژی الکترواستاتیک است، به گونه‌ای که این دستگاه برخلاف اکثر نمونه‌های موجود در بازار هیچ قطعه مصرفی ندارد.

رئیس هئیت مدیره شرکت سورین صنعت شادیاخ گفت: مهمترین مزیت این دستگاه در قیاس با سایر دستگاه‌های موجود در بازار، قیمت بسیار پایین و فیلتر غیر مصرفی است. همچنین هزینه اولیه و نگهداری این دستگاه آسان، کم هزینه و قسمت‌های اصلی فیلتر قابل شستشو است. این دستگاه با توجه به درخواست مشتری برای نوع سیستم خرطومی، تعداد خرطومی‌های مکش، دبی هوای مورد نیاز و همچنین نوع آلودگی موجود قابل سفارش است.

وی بیان کرد: طبق رایزنی‌های انجام شده این محصول را به شهرهای اهواز و اراک ارسال خواهیم کرد و همچنین قصد داریم صادرات خود را به کشورهای همسایه آغاز نماییم.

غرویان در خصوص حمایت‌های پارک علم‌وفناوری خراسان گفت: حمایت‌های مالی و مشاوره‌‌هایی در مباحث مختلف از پارک علم‌وفناوری خراسان دریافت نموده‌ایم. همچنین در زمینه‌ برگزاری نمایشگاه‌ها کمک شایانی به ما شده و این امر باعث معرفی بیشتر ما به  شرکت‌ها و کارگاه‌های زیادی شد. از پارک خواستاریم در کنار این حمایت‌ها ما را در زمینه استقرار و ایجاد فضای کاری مناسب نیز یاری کنند.