Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رویداد نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با همکاری پارک خراسان آغاز شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رویداد ملی ارائه نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با همکاری پارک علم و فناوری خراسان به عنوان نماینده وزارت علوم تحقیقات و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان منطقه آزاد کیش آغاز شده و در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان؛ رویداد دو روزه احصاء نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در تاریخ ۲ و ۳ دی ماه با همکاری پارک علم و فناوری خراسان به عنوان نماینده وزارت علوم تحقیقات و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفائی کشور و همچنین سازمان منطقه آزاد کیش به صورت آنلاین در حال برگزاری است.

این رویداد با هدف بهم‌رسانی عرضه و تقاضا در حوزه فناوری های مورد نیاز مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و با مشارکت و همراهی بیش از ۱۶۰ شرکت فناور و دانش بنیان در حال برگزاری است.

در دقایق آغازین این رویداد، دکتر ملکی فر معاون صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان، دکتر مظفری رئیس منطقه آزاد کیش و دکتر توفیقی رئیس موسسه علوم و فنون کیش به ارائه و معرفی اهداف و برنامه های خود در این رویداد و حرکت ارزشمند پرداختند.

از دیگر ارکان این رویداد همراهی بسیاری از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان کشور است که با راهبری پارک های علم و فناوری و مناطق ویژه آزاد و اقتصادی کشور به رفع نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور خواهند پرداخت.

دکتر قنبری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان در معرفی این رویداد و برنامه‌های خود به وجود بیش از ۹۰۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در کشور اشاره داشت و ایجاد شبکه و زیرساخت را از مهمترین اهداف در اکوسیستم فناوری جهت رسیدن به احساس نیازهای فناورانه مناطق آزاد کشور و همچنین توسعه و ارتقاء فناوری در کشور برشمرد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان مشارکت و همکاری دانشگاه فردوسی و مراکز رشد فناوری استان با پارک علم و فناوری خراسان را در تعامل با منطقه آزاد کیش و توسعه فناوری در مناطق آزاد کشور بسیار حائز اهمیت دانست.

از دیگر برنامه‌های این رویداد دو روزه، معرفی بیش از 50 نیاز فناورانه احصا شده از مناطق آزاد کشور توسط موسسه بشرا پژوه، کارگزار مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک علم و فناوری خراسان است که با همراهی شرکت‌های فناور و دانش بنیان صاحب فناوری در حال ارائه و برگزاری است.

در پایان دکتر مظفری، رئیس سازمان منطقه آزاد کیش، ضمن تقدیر از مشارکت پارک علم و فناوری خراسان، اظهار کرد: ساخت شهرک برای استقرار بیش از ۱۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان در جزیره کیش، در دست اجرا است.

گفتنی است، این رویداد در روزهای ۲ و ۳ دی ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۹ الی ۱۷ از طریق لینک https://online.inif.ir/ch/event به صورت آنلاین در حال برگزاری است.