Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت همتاپی:
عدم آگاهی عمومی و قوانین یکپارچه، مهم‌ترین چالش شرکت‌های فعال در ارز دیجیتال است

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت همتاپی (همتا تجارت ایرانیان فردا)، رتبه اول بخش استارتاپ های هفته پژوهش استان گفت: بلاکچین یک تکنولوژی پیش‌رو است و می‌توان برای آن چارچوب‌هایی مشخص کرد، اما بستن این حوزه صرفا به بازارهای زیرزمینی و فعالیت‌های مجرمانه کمک خواهد کرد. باید از کسب و کارهای پیش‌رو و شفاف حمایت کرد.

سید محمدعلی دبیری در گفت‌و‌گو با روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان درخصوص حوزه فعالیت شرکت خود اظهار کرد: در حوزه بلاکچین و رمزهای دیجیتال فعالیت داریم. پلت‌فرمی با برند همتاپی داریم که حدود یک سال روی آن کار شده است. این پلت‌فرم در گام نخست قرار است که معاملات ارزهای دیجیتال را دو سطح مدیریت کند.

وی ادامه داد: این پلت‌فرم در سطح نخست یک تالار معاملاتی است که مخاطب به طور مستقیم ارتباط برقرار می‌کند و معاملات ارز و دیجیتال خود را انجام می‌دهد. در سطح دوم؛ افراد همانند بورس با یکدیگر معامله کرده و ارز خود را خریداری می‌کنند.

مدیرعامل شرکت همتاپی خاطرنشان کرد: همچنین یک بخش آموزشی برای مخاطبانی که در سطح پایین‌تر قرار دارند در نظر گرفته‌ایم تا با آموزش وارد معامله شوند. مدل‌های کسب درآمدی شرکت نیز از 25 تا 50 صدم درصد از طریق شارژ‌هایی که برای ارز دیجیتال صورت می‌گیرد، است.

دبیری تصریح کرد: شرکت همتاپی در تیر ماه سال 1398 تاسیس شد و در اواسط سال گذشته به عضویت پارک علم و فناوری خراسان درآمد. اکنون حدود 15 نفر به طور مستقیم در بخش‌های مختلف فنی، بازرگانی و تولید محتوا و حدود 30 نفر نیز به طور غیر مستقیم با شرکت همتاپی همکاری دارند.

مدیرعامل شرکت همتاپی درخصوص مهم‌ترین چالش‌هایی که در یک سال اخیر با آن روبرو شده‌اند، گفت: عدم آگاهی و نبود قوانین، مهم‌ترین چالش پیش روی ماست. عدم آگاهی مردم با فرهنگ‌سازی و تولید محتوا رفع خواهد شد. در این زمینه انجمن بلاکچین خراسان با محوریت پارک علم و فناوری خراسان را شکل دادیم.

دبیری عنوان کرد: هنوز خیلی از مردم ارزهای دیجیتال را همگام با شرکت‌های هرمی می‌دانند که کاملا اشتباه است. هیچ یک از طرح‌های شرکت‌های هرمی ارتباطی با ارزهای دیجیتال ندارند و از سال‌ها قبل که ارزهای دیجیتال به وجود آیند، طرح‌های شرکت‌های هرمی وجود داشته‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه در زمینه ارزهای دیجیتال ترند جهانی صورت گرفته و علاقه‌مندان به این موضوع افزایش چشمگیری داشته‌اند باعث شده عدهای سودجو از این موضوع سوءاستفاده نمایند و این موضوع را هم‌نام با شرکت‌های هرمی بدانند.

مدیرعامل شرکت همتاپی ادامه داد: چالش‌های قانونی و ناآگاهی ارگان‌های قضایی از دیگر مشکلات ما در این راه است. متاسفانه اطلاعات کاملی در این خصوص وجود ندارد و کسب و کارها در این زمینه لطمه خواهند خورد. در انجمن بلاکچین ایران در حال تدوین طرح جامع ساماندهی موضوع  هستیم و امیدواریم بتواند کمک شایانی در این خصوص بکند. انجمن بلاکچین خراسان رضوی قرار است مرجع اطلاع‌رسانی ارگان‌های تصمیم‌گیرنده شود تا پیش از هر اقدامی از انجمن بلاکچین خراسان استعلام شرکت مورد نظر خود را بگیرند.

وی گفت: تکنولوژی بلاکچین یک تکنولوژی پیش‌رو است و می‌توان برای آن چارچوب‌هایی مشخص کرد اما بستن این حوزه صرفا به بازارهای زیرزمینی و فعالیت‌های مجرمانه کمک خواهد کرد. باید از کسب و کارهای پیش‌رو و شفاف حمایت کرد.