Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

عضو هیئت مدیره شرکت ارسک یکتا تجهیز:

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


عضو هیئت مدیره شرکت ارسک یکتا تجهیز گفت: یکی از مشکلات در حوزه صنعت، رقابت با واردکننده‌هایی است که با استفاده از ارز دولتی محصولی را تولید می کنند، درحالی که ما باید با ارز آزاد فعالیت کنیم.

دکتر رستمی در گفت‌و‌گو با روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به حوزه فعالیت شرکت خود اظهار کرد: ما در حوزه تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کنیم و در سال 94 شرکت تاسیس شده است و بیشتر محصولات ما مصرفی‌های اتاق عمل است و مصرفی‌های گفته شده در عمل‌های جراحی‌ استفاده می‌شوند. اعضای هیئت مدیره سه نفر هستند که دو نفر کارشناس اتاق عمل و یک نفر مهندس مکانیک است و حدودا یک تیم فنی 20 نفره برای کارهای تولیدی و R&D داریم.

وی افزود: در حال حاضر 15 محصول در اختیار داریم که چهار مورد از آن‌ها تجاری‌سازی شده است؛ با فروش محصولات، در حال درآمدزایی هستیم، اما شیوع کرونا کمی ما را مشکل رو‌به‌رو کرد اما در کل با توجه به شرایط کرونایی کشور، فروش قابل قبولی داریم.

وی ادامه داد: با عنوان طرح "ایجاد تکنولوژی تولید و ارتقا و بهبود طراحی و عملکرد بلیدشیور جراحی آتروسکوپی" توانستیم رتبه اول بخش "فناور برتر" در بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وف ناوری استان خراسان رضوی را کسب کنیم.

رستمی درخصوص یکی از دستگا‌ه‌های تولید این شرکت خاطرنشان کرد: یکی از دستگاه‌های ما «بلید شیور اتروسکوپی» است که در عمل‌های اتروسکوپی برای افرادی که رباط صلیبی آن‌ها پاره شده یا مشکل مفصل زانو یا شانه دارند استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: مشکل اصلی زیرساخت است، در کشور ما زیر ساخت‌های صنعتی قوی وجود ندارد و ما باید با آزمون و خطا به نتیجه‌ای که می‌خواهیم برسیم و این موارد برخی از مشتریانمان را تا زمان رسیدن به تجاریسازی از دست می‌دهیم و دلیل آن این است که محصول کیفیت اصلی را ندارد.

عضو هیئت مدیره شرکت یکتا تجهیز تصریح کرد: در همین راستا ما سعی کرده‌ایم پوسته بازار را برای خود داشته باشیم که اگر مشکلی به وجود آمد و رضایت مشتری را نتوانستیم کسب کنیم یا رضیت آن‌ها را از دست دادیم باقی بازار کشور را از دست ندهیم.

 

رستمی ادامه داد: مشکل بعدی در حوزه صنعت رقابت با واردکننده‌هایی است که ارز دولتی دریافت می‌کنند، ما با تمام هزینه‌ها و ارز آزاد داخل کشور، خدمات و مواد اولیه را تهیه می‌کنیم و باید با شرکت‌هایی که محصول کامل شده را با ارز دولتی به کشور وارد می‌کنند رقابت داشته باشیم؛ در برخی از محصولاتی که تولید می‌کنیم مانند «تیغ اره»، 70 درصد بازار کشور را در دست داریم و به لحاظ کیفیت و قیمت با محصولات وارداتی در حال رقابت هستیم. 

وی درخصوص محصول جدید شرکت اضافه کرد: محصول جدید که توسط شرکت ما در حال تولید است، «قلم الکتروکوتر» نام دارد که به واسطه تولید این محصول قرار است علاوه بر نیروهایی که در حال حاضر مشغول هستند، تعداد 15 تا 20 نفر نیز در شرکت به کار مشغول شوند.

عضو هیئت مدیره شرکت یکتا تجهیز در مورد سرمایه در گردش این شرکت تشریح کرد: سرمایه در گردش سالیانه بین هشت تا نه میلیارد است و چون مدتی است که درگیر سرمایه در گردش هستیم و به علت حجم بالای رسیدن به ظرفیت نسبی  برای اشتغال نیروهای جدید وقت کافی در اختیار نداشته‌ایم که امیداوارم در چند ماه آینده این اتفاق رخ دهد.