Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

عضو هیات مدیره شرکت صنایع پخت مشهد:

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


عضو هیات مدیره شرکت صنایع پخت مشهد گفت: محصولی که در هفته پژوهش امسال از آن رونمایی کردیم، در ستاد بحران بسیار پرکاربرد است و نیازهای کشور در مواقع بحرانی را تامین می کند. سامانه‌های مختلفی از جمله سامانه خبازخانه صحرایی، آشپزخانه صحرایی، اتاق عمل صحرایی و بیمارستان ۲۰ تخته‌خوابی طراحی کردیم که تمام تجهیزات مورد نیاز در آن موجود است. همچنین برای آشپزخانه‌ها تجهیزاتی طراحی کردیم که می‌تواند انواع غذاها را در حجم بالا و فضای کمی تولید کند.

محمدرضا اسحاق‌‌آبادی در گفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان درخصوص حوزه فعالیت شرکت خود اظهار کرد: شرکت صنایع پخت مشهد در حوزه طراحی، ساخت و صادرات ماشین‌آلات پخت نان، شیرینی و غذا فعالیت دارد. تقریبا برای اقسام مختلف نانی که در دنیا تولید می‌شود ماشین مرتبط با آن را داریم.

وی افزود: دستگاه‌هایی که به عنوان اختراع ثبت شده‌اند، دستگاه‌هایی هستند که برای تولید نان‌های سنتی ایرانی با حرارت 100 درصد مستقیم و نشان استاندارد ایران برای تولید داخل کشور و صادرات فعالیت دارند. این دستگاه‌ها حداقل 75 درصد کاهش مصرف سوخت دارند.

عضو هیات مدیره شرکت صنایع پخت مشهد گفت: از سال 1367 کار تولید را آغاز کردیم و در سال 1370 شرکت را به ثبت رساندیم. در سال‌های 74 و 78 اولین و دومین پروانه شرکت را به ثبت رساندیم.

اسحاق‌‌آبادی یادآور شد: واحد R&D شرکت جزو محدود واحدهای R&D در زمینه‌های پخت نان کشور محسوب می‌شود. چندین دوره نیز به عنوان واحد R&D برگزیده کشوری و استانی نیز انتخاب شده است. هر سال نیز سعی داریم محصولات جدیدی در صنایع کاری خودمان و رفع نیازهای ستاد بحران داشته باشیم.

وی بیان کرد: محصولی که در هفته پژوهش امسال از آن رونمایی کردیم، در ستاد بحران بسیار پرکاربرد است و نیازهای کشور در مواقع بحرانی را تامین می کند. سامانه‌های مختلفی از جمله سامانه خبازخانه صحرایی، آشپزخانه صحرایی، اتاق عمل صحرایی و بیمارستان 20 تخته‌خوابی طراحی کردیم که تمام تجهیزات مورد نیاز در آن موجود است. همچنین برای آشپزخانه‌ها تجهیزاتی طراحی کردیم که می‌تواند انواع غذاها را در حجم بالا و فضای کمی تولید کند و توانستیم در بخش شرکت دانش بنیان برتر موفق به کسب رتبه شویم.

عضو هیات مدیره شرکت صنایع پخت مشهد درخصوص میزان اشتغال‌زایی شرکت خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای 102 نفر اشتغال ایجاد کرده‌ایم و با وجود افزایش شدت تحریم‌ها، نه تنها تعدیل نیرو نداشته‌ایم بلکه تعداد نیروهای شرکت را هم افزایش داده‌ایم. پروانه بهره‌برداری شرکت در حال اصلاح است و محصولات و کالاهای جدید به آن اضافه می‌شود و همیشه برنامه توسعه را در اهداف خود داریم.

اسحاق‌‌آبادی در خصوص مشکلاتی که پیش روی شرکتش قرار دارد، عنوان کرد: عدم هماهنگی میان ادارات مختلف، مشکلاتی برای تمام صنایع به وجود می‌آورد. بانک مرکزی قوانین خود را تغییر می‌دهد و سیستم انتقال ارز نیز تغییر می‌کند. بخش صنعت در پی آن دچار چالش می‌شود و دوره ورود مواد اولیه با کندی پیش‌ می‌رود.