Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

اولین میز تخصصی نوآوری و توسعه فناوری صنعت زعفران برگزار شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


اولین میز تخصصی نوآوری و توسعه فناوری صنعت زعفران به میزبانی پارک علم و فناوری خراسان و با حضور مدیران شرکت های فعال در حوزه زعفران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان؛ این میز تخصصی با اجرای توانمند رئوف ذباح و به همت مرکز رشد فناوری تربت حیدریه پارک علم و فناوری خراسان، با ارائه و سخنرانی شرکت های فعال حوزه زعفران کشور به صورت ویدیوکنفرانس در تاریخ 23 دی ماه سال جاری برگزار شد.

در ابتدا مهدی خالقی مدیر کل امور مجلس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به بیان خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه زعفران پرداخت.

 فرهاد سحرخیز مدیرعامل گروه شرکت های سحرخیز با تاکید بر تکنولوژی و مکانیزاسیون در صنعت زعفران، تمام جنبه های گل زعفران را قابل بهره‌برداری دانست.

احسان مصطفوی مدیرعامل شرکت زعفران مصطفوی نیز با اشاره به اهمیت مشکل زعفران کاران در قیمت گذاری زعفران، پیشنهاد طراحی سامانه‌ی جامع برای تولید محصولات کشاورزی را مطرح کرد.

علی شریعتی مدیرعامل نوین زعفران نیز اظهار کرد: فرهنگ سازی و تولید محصولات جدید با برنامه راهبردی، زمینه ساز افزایش مصرف زعفران است.

در ادامه محمد قائم پناه مدیعامل سامانه کشمون ضمن توضیح کارکرد این سامانه عنوان کرد: این سامانه باید یک شرکت در اروپا داشته باشد تا سرمایه‌گذار بتواند با اطمینان قرارداد ببندد.

 دکتر مهاجری با اشاره به تولید داروی کرسی از گیاه زعفران ضمن تاکید بر خواص دارویی آن خاطرنشان کرد: با سرمایه‌گذاری و معرفی محصولاتی از این قبیل، نه ‌تنها مصرف زعفران افزایش می یابد بلکه می تواند ارزش افزوده هم داشته باشد.

دکتر فتحی رئیس دانشگاه تربت حیدریه نیز با اشاره به اینکه پژوهشکده زعفران، اولین پژوهشکده تخصصی زعفران است که از سال ۹۶ تا کنون علاوه بر فعالیت پژوهشی، خدمات هم در این زمینه ارائه می دهد، پیشنهاد کرد که یک شبکه هم افزایی مثل شرکت های دانش بنیان و فناور دولتی در خدمت پژوهشگران باشند.

دکتر پهلوانلو معاون پژوهشی موسسه علوم و صنایع غذایی هم چنین با اشاره به منصفانه نبودن مدل تجارت زعفران، برزیاد بودن بهای تمام شده تولید زعفران برای کشاورز تأکید کرد و گفت: این مهم به گونه ای است که کشاورز به دلیل بالا بودن هزینه های تولید، تصمیم به عدم تولید آن گرفته و پیاز زعفران را از زمین خارج می کند.

دکتر بهدانی مشاور پارک علم و فناوری خراسان جنوبی‌ گفت: اگر فقط توجه به مصرف خوراکی زعفران باشد هیچ گونه پیشرفتی حاصل نخواهد شد و می بایست تولید محصولات فناورانه را در دستور کار خود قرار دهیم. وی همچنین افزود: زعفران باید وارد حوزه محصولات دارویی شود.

 دکتر عصاره نیز با اشاره به پذیرش ایده ها در حوزه زعفران افزود: تمام توانمان را به کار خواهیم بست تا از ايده پردازان زمینه زعفران، حمایت‌های مادی، معنوی و فنی داشته باشیم.

دکتر زینلی مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز با تاکید بر منسجم نمودن واحدهای فعال در زمینه گیاهان دارویی و نبود یک بانک اطلاعاتی واحد، مشکل اساسی زعفران را ارگانیک بودن آن دانست که با مشکلات صادراتی روبرو است. وی ادامه داد: تاکید ما بر افزایش تنوع محصولات با تولید دستگاه های جداکننده کلاله از گل و افزایش میزان آگاهی مردم برای ارتقاء سرانه مصرف زعفران است و دولت در قالب تسهیلات از این مهم حمایت می کند.

در ادامه مهندس باستان نیز بر نگاه اجرایی به حوزه زعفران و توسعه فروش محصولات آن تاکید کرد. وی گفت: در بخش صادرات با شرکتهای معتبر که دارای امکانات خاص هستند، باید همکاری نمود و در بخش داخلی می بایست به روش های موثر بر افزایش سرانه مصرف روی آورد.

در پایان دکتر قنبری رئیس پارک علم و فناوری ضمن خوش آمدگویی به مدعوین، از افزایش تعداد متفکرین به مسئله زعفران ابراز خوشنودی کرد و در این جمع جای متفکرین و پژوهشگران حوزه علوم اجتماعی را خالی دانست تا بتوان با کمک آنها لایه های فرهنگی معضلات را بررسی کرد.

وی هم چنین با بیان اینکه ما در بخش خصوصی و کنشگری اقتصادی مشکلی به نام موازی کاری نداریم، اذعان داشت که متاسفانه در بخش دولتی گاها شاهد این مساله هستیم.

شایان ذکر است این نشست به همت مرکز رشد فناوری تربت حیدریه و با تلاش مهندس مسعود جمشیدیان مذیر مرکز رشد تربت حیدریه پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.