Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس دانشگاه ازاد خراسان رضوی از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی و هیأت همراه، امروز چهارشنبه ۱ بهمن ماه سال‌جاری، ضمن بازدید از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان، با رئیس و مسئولین این پارک به گفت‌و‌گو نشستند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، دکتر مسعود طاهری لاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مدیران و اعضای هیأت علمی این دانشگاه از شرکت های فلات شرق پارثاوا، داریا دانش، مطلق کاران شرق و آزمایشگاه هوشمندسازی و دیسپاچینگ شرکت بهپویان بازدید کردند.

دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان ضمن خوش آمدگویی به بررسی شیوه های حمایتی پارک خراسان از شرکت های فناور و دانش بنیان پرداخت و اظهار کرد: شرکت های مستقر در محدوده جغرافیایی پارک علم و فناوری خراسان که دارای مجوز فناور هم باشند، از مزایای منطقه ازاد پارک و قوانین مربوط به آن بهره مند خواهند شد.

وی افزود: فضای دانشی و فضای کسب و کار به خودی خود فضایی ریسک پذیر است. لذا بیشترین حمایت پارک از شرکت ها، در دوره رشد می باشد. پس از اتمام این دوره، شرکت ها یا فارغ التحصیل شده و یا می توانند واحد R&D خود را در پارک باقی گذارند و به فعالیت خود ادامه دهند.

دکتر مسعود طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه "دانشگاه آزاد دارای 60000 دانشجو و 1000 استاد در استان خراسان رضوی دارد که حدود 50 درصد این تهداد مربوط به شهر مشهد می باشد" اظهار کرد: همکاری و هم اندیشی پارک علم و فناوری خراسان و دانشگاه ازاد اسلامی می تواند بستری برای رشد و توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری استان باشد.

مهندس داود تفضلی معاون توسعه فناوری پارک ضمن معرفی پارک خراسان، بر اهمیت اشتراک صنعت، دانشگاه و دولت تاکید کرد و گفت: پارک علم و فناوری می تواند نقطه ارتباطی بین اجزا و اکوسیستم صنعت، دانشگاه و دولت در توسعه فناوری باشد.

وی من اشاره به توسعه فضای کاری شرکت ها و فضاهای اشتراکی، افزود: موضوع قابل ملاحظه این است که این سرمایه گذاری حضور شرکت ها، توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.

در ادامه مهندس اکبر امینی معاون پشتیبانی پارک خراسان به بیان جامع سرویس ها و خدمات قابل ارائه پارک در جهت حمایت از شرکت ها پرداخت و مواردی چون آموزش، شبکه سازی ، حضور در نمایشگاه ها، برنامه ریزی هوشمندانه بازدیدها، ظرفیت های ساختاری و سالن های همایش و ... را از جمله خدمات حضور شرکت ها در پارک بیان کرد.

همچنین دکتر خیاط مقدم معاون پژوهشی دانشگاه ازاد اسلامی مشهد به راه اندازی شبکه آزمایشگاهی و ایجاد مراکز تحقیقاتی توسط دانشگاه ازاد پرداخت و خواستار همکاری های مشترک این دانشگاه با پارک علم و فناوری خراسان شد.