Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیر عامل شرکت بهین صنعت سبز صدرا:

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت بهین صنعت سبز صدرا گفت: شرکت ما دارای اختراعات و نوآوری‌هایی در زمینه تولید ۹ محصول کاربردی با ویژگی‌های جدید است که برای اولین بار در ایران تولید می‌شوند. از جمله «برچسب تشخیص فحل دام سنگین یک محصول برچسبی است که پشت دام وصل می‌شود و بدون اینکه برای پوست دام مشکلی ایجاد کند، به آن می چسبد» و نشان دهنده فحل دام با اطمینان بالای ۹۵ درصد است.

صدراله خاکسار در گفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم‌ و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت بهین صنعت سبز صدرا عضو پارک علم و فناوری خراسان و در مرکز رشد فناوری گناباد مستقر است. این شرکت دارای اختراعات و نوآوری‌هایی در زمینه تولید ۹ محصول کاربردی با ویژگی‌های جدید است. همچنین با توجه به دغدغه‌ها و نیازهای مهم بخش‌های خدماتی و صنعتی مانند کشاورزی و دامپروری توانسته‌ ایم در طی مدت ۵ سال محصولاتی را با تکنولوژی و فرمولاسیون جدید تولید کنیم که برخی از این محصولات، مراحل آزمایشی را با موفقیت طی کرده و آماده ورود به بازار است. چندین محصول بسیار جدید دیگر نیز در دست مطالعه است.

معرفی اختراعات و نوآوری های شرکت بهین صنعت صدرا

وی افزود: این شرکت برای اولین بار در ایران توانسته است کیت شیمیایی تشخیص فحلی دام (فحلی‌یاب)، کیت شیمیایی تشخیص آبستنی دام، سوپر جاذب حشرات و آفات با تکنولوژی نوردهی در شب را اختراع کند. همچنین نوآوری‌‌هایی در تکنولوژی تولید نوار چسب ترمیم گلخانه، بوبین گلخانه، نوار عایق، اسپری زعفران، تولید مکمل پروتئین دام و تله چسب موش ایجاد کند.

کیت‌های شیمیایی تشخیص فحلی دام با اطمینان بالای ۹۵ درصد

خاکسار با بیان اینکه «برچسب تشخیص فحل دام سنگین یک محصول برچسبی است که پشت دام وصل می‌شود و بدون اینکه برای پوست دام مشکلی ایجاد کند، به آن می چسبد»، عنوان کرد: زمانی که تغییر رنگ ایجاد شود نشان دهنده فحل دام با اطمینان بالای ۹۵ درصد است.نمونه‌های مشابه‌ای از این محصول در دنیا وجود دارد، اما دقت‌ پایین‌تر و هزینه‌  بالاتری دارد.

کیت‌های تشخیص آبستنی با صرفه‌تر از  دستگاه سونوگرافی است

وی گفت: کیت‌های تشخیص آبستنی در دام با فناوری جدید و‌ با دقتی بالغ بر ۹۸ است. براساس مطالعات دقیق و نظرسنجی از اساتید با تجربه اگر دامداری بتواند به موقع آبستنی دام‌ را تشخیص دهد حداقل سودی که دامداران به ازای هر دام در طول عمر اقتصادی آن به دست می آورند معادل ۲ راس گاو شیری یا ۱۹ تن شیر سود مضاعف خواهد بود. همچنین این کیت در مقایسه با دستگاه سونوگرافی بسیار ارزان، حمل آن آسان و برای دامدار با صرفه‌تر است.

سوپر جاذب حشرات و آفات برای اولین بار دارای قابلیت نوردهی در شب است

مدیرعامل شرکت بهین صنعت سبز صدرا تاکید کرد: سوپر جاذب حشرات و آفات یکی از عوامل مکانیکی موثر در کاهش جمعیت آفات است. این  تله‌های رنگی چسبنده با طول موج بین ۳۰۰ تا ۶۵۰  که برای اولین بار در ایران با قابلیت نوردهی در شب، تولید و سبب جذب زیاد آفات می‌شود. این محصول در ابعاد و شکل‌های مختلف همچون پروانه‌ای، رولی و کارتی با رنگ‌های زرد و آبی تولید شده است. این سوپر جاذب حشرات را می‌توان در باغات، گل‌خانه‌ها ، گلدان‌های خانگی استفاده نمود.

نوار عایق خود چسب‌دار ۵۰ درصد ارزا‌ن‌تر از محصولات وارداتی است

وی با اشاره به اینکه نوار عایق خود چسب دار کاربردها و ویژگی‌های خاصی دارد، خاطرنشان کرد: این نوار عایق نیازی به آتش و چسب ندارد، آب‌بندی کامل در محیط سرد و در دمای پایین کارکرد مناسبی دارد، خاصیت چسبندگی و کششی بالا، ارز آوری، مقاوم در برابر خوردگی و فرسودگی، بدون ایجاد آلودگی و سازگار با محیط زیست است.

خاکسار در خصوص کاربرد و ویژگی اقتصادی این نوار عایق گفت: می‌توان از آن در تعمیر و آپارات استخرهای ژئومبران، آب‌بندی تونل‌ها و پل‌ها، کشتی‌سازی، کف خودرو، صندق عقب و وانت استفاده کرد. همچنین برای جلوگیری از زنگ‌زدگی سطوح فلزی،کانال‌های هوا، کف کولر، رفع نشتی انواع لوله‌ها کاربرد دارد. از لحاظ اقتصادی با توجه به کاربرد محصول در زمینه‌های مختلف، تقاضای فوق‌العاده بازار مخاطب و همچنین قیمت بسیار رقابتی که حداقل ۵۰ درصد ارزا‌ن‌تر از محصولات وارداتی است، گردش مالی بسیار قابل توجهی دارد و در نتیجه حجم مبلغ سود بسیار جذاب خواهد بود.

 نوار چسب ترمیم نایلون گلخانه سبب ارزآوری می‌شود

مدیر عامل شرکت بهین صنعت سبز صدرا افزود: نوار چسب ترمیم نایلون گلخانه را می‌توان برای ترمیم پارگی سطحی گلخانه به‌جای خرید مجدد نایلون استفاده نمود که این امر سبب کاهش هزینه‌های گلخانه می‌شود. همچنین برای کنترل و نگه‌داری گلخانه‌های شیشه‌ای در زمان وقوع شکستگی نیز استفاده کرد. این نوار چسب مقاوم در برابر اشعه UV و گرما است، کیفیت بالایی دارد،سبب ارز آوری می‌شود و در برابر پارگی مقاوم و نگه‌داری آسانی دارد.

خاکسار ادامه داد: به‌دلیل ایجاد  نوآوری در فرآیند تولید، قیمت تمام شده این محصول نسبت به محصولات مشابه خارجی بسیار کمتر بوده و کیفیت آن توسط بیمه تضمین می‌شود.

وی در خصوص مصارف و کاربرد مکمل پروتئینی دامی  بیان کرد: سرشار از  پروتئین قابل هضم و کلسیم در جیره دام‌های سبک، سنگین و طیور است. اثرات و ویژگی‌های این شامل منبع کاملا گیاهی است، در داخل کشور تامین می‌شود، دارای ارزآوری، بدون نیاز نگه‌دارنده، افزودنی و مواد فراریخته است. همچنین در شکل‌های گرانول، پلیت و پودر مورد استفاده است.

مدیرعامل شرکت بهین صنعت سبز صدرا ادامه داد: از لحاظ اقتصادی این محصول دارای قیمت بسیار مناسب و کیفیت تضمین شده‌ای دارد که مورد استقبال بخش بزرگی از بازار شده است و نتایج اقتصادی آن بسیار چشم‌گیر است.

بوبین بوته گلخانه نیازی به نیروی متخصص ندارد

وی گفت: بوبین بوته گلخانه نوعی پایین کشنده مکانیکی بوته‌ها است که در گلخانه‌های خیار و گوجه مورد استفاده قرار می‌گیرد و به هیچ عنوان به بوته‌ها آسیبی نمی‌رساند. برای استفاده از این  بوبین نیازی به نیروی متخصص نیست، کاربری آسان و سازگار با محیط زیست است و سبب افزایش راندمان بوته می‌شود. از لحاظ اقتصادی باعث کاهش هزینه،سودآوری، بهبود کیفیت محصول می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهین صنعت سبز صدرا اظهار کرد: تله چسبی موش برای کنترل بیولوژیک حیوانات همچون موش، مارمولک، مار و قابل استفاده در منازل، فاضلاب و جوی‌ها، انبارهای خوراک دام، طیور و مواد غذایی است. این تله چسب سازگار با محیط زیست، قدرت چسبندگی بالایی دارد و قابل نصب بر روی تمامی سطوح مانند سیمان، فلز، سنگ، گچ است.

وی گفت: این محصول پلیمری دوطرفه به صورت چسبدار، ارول و شیت تولید و عرضه می‌شود. این تله‌ها باکیفیت، قیمت ارزان، قابل رقابت و سودآور است.

خاکسار اضافه کرد: اسپری زعفران شرکت بهین صنعت قابل استفاده در منازل، رستوران‌ها، آشپزخانه‌ها و مراکز تهیه غذا در داخل و خارج از کشور است. اسپری زعفران بسیار به‌صرفه و بدون مواد نگهدارنده است.