Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

اولین آزمایشگاه تست پمپ‌های سرعت بالا در ایران افتتاح شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


اولین آزمایشگاه تست پمپ‌های سرعت بالا (High speed) در ایران توسط شرکت کاوش صنعت توس، در حاشیه بازدید دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری خراسان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان؛ شرکت کاوش صنعت توس مستقر در پارک علم و فناوری خراسان، دارای اولین آزمایشگاه تست پمپ های سرعت بالا (High speed) در ایران است که براساس استانداردهای بین المللی ISO-9906 و API-610  به منظور تست پمپ تا سرعت 34000 دور بر دقیقه را دارا می باشد.

از جمله قابلیت های این آزمایشگاه، تست پمپ های فشار بالا (High lift) است که قابلیت فشارسازی تا فشار 250 بار و دبی حجمی 290 مترمکعب بر ساعت را میتوان اشاره کرد. آزمایشگاه تست پمپ شرکت کاوش صنعت توس مجهز به درایو فرکانس متغیر (VFD) بوده که امکان تست پمپ در سرعت های مختلف را می دهد.

همچنین کلیه تست های انجام شده قابلیت نمایش لحظه ای نتایج در اتاق کنترل و برنامه ریزی کلیه عملگرهای سیستم تست (ولوها و سنسورهای اندازه گیری و موتور الکتریکی) جهت تست پمپ ها به صورت اتوماتیک در شرایط عملکردی متفاوت را داراست.

از جمله تست هایی که در آزمایشگاه تست پمپ شرکت کاوش صنعت توس انجام می شوند، می توان موارد ذیل را عنوان کرد:

  1. تست عملکردی (Performance test) به جهت بررسی مقدار فشارسازی، توان مصرفی و بازده پمپ در دبی های حجمی مختلف
  2. تست NPSH به منظور بررسی شرایط وقوع پدیده ی کاویتاسیون در پمپ
  3. تست Mechanical run به منظور بررسی وضعیت پمپ در مدت حداقل 4 ساعت
  4. تست ارتعاشی (Vibration test) به منظور بررسی وضعیت ارتعاشی پمپ و اطمینان از کارکرد سیستم افزاینده سرعت در پمپ های سرعت بالا

لازم به ذکر است که تمامی تست های نامبرده براساس استانداردهای بین المللی تست پمپ های گریز از مرکز، در این آزمایشگاه انجام می‌شود.