Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس شرکت آبرسانی کشور افغانستان با شرکت های دانش بنیان صنعت آب به گفت‌وگو نشست

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون کشور افغانستان شب گذشته ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۹، از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه هوشمندسازی صنعت آب در پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد و خواستار همکاری های شرکت های دانش بنیان پارک در جهت رفع مشکلات و بهینه سازی مسائل آبی افغانستان شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، در این بازدید شرکت های بهپویان امین منتظر در حوزه "هوشمند و بهینه سازی شبکه آبرسانی"، شرکت پیمان خطوط شرق در زمینه "مدیریت هوشمند در صنعت آب و فاضلاب"، شرکت زرین سامانه شرق با "سامانه های هوشمند آب و پمپاژ" و شرکت سازه گستر آریان پاری با تخصص "اتوماسیون و تله متری چاه های عمیق" به معرفی توانمندی های خود پرداخته و آمادگی همکاری در جهت هوشمندسازی شبکه اب و فاضلاب افغانستان را اعلام کردند.

حمیدالله یلانی، رئیس شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون کشور افغانستان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مسئولین پارک و شرکت های دانش بنیان با بیان اینکه "ایران در دهه های اخیر پیشرفت های چشمگیری در تکنولوژی و فناوری داشته است" گفت: آمادگی عرضه فناوری توسط ایران نه تنها در سطح منطقه، بلکه در سطح دنیا قابل ارائه است.

وی به همسایگی ایران و افغانستان با وجود اشتراکات و فرهنگ های مشابه اشاره کرد و درخصوص همکاری ایران و افغانستان در انجام پروژه های بهسازی و هوشمندسازی صنعت آب ابراز امیدواری کرد.

دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان ضمن خوش‌آمدگویی به هیآت افغان، گفت: پارک علم و فناوری خراسان به نوعی بازوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که توانمندی شرکت های خود را به نمایش گذاشت.

دکتر قنبری با اشاره به شرکت های حاضر در این بازدید به عنوان نمونه های موفقی از شرکت های فعال در صنعت آب، گفت: پارک خراسان با توجه به تجارب موفق خود آمادگی برگزاری "تور فناوری آب" را به طور تخصصی و با هدف "توسعه تکنولوژی" چه در ایران و چه در افغانستان داراست.

رئیس پارک خراسان افزود: ایران در سال 92 تنها دارای 50 شرکت دانش بنیان بوده است و اکنون حدود 100 شرکت دانش بنیان در استان خراسان و نزدیک به 5700 شرکت دانش بنیان در کشور مشغول به فعالیت هستند. وی ادامه داد: با توجه به متوسط رشد علمی ایران در دهه اخیر، ایران جزو 5 کشور اول دنیا در این زمینه است و توانسته جایگاه 16ام تولید علم در دنیا را کسب کند.