Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مسئول مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری خراسان گفت: ما بازوی قدرتمندی هستیم تا مهم‌ترین هدف پارک علم و فناوری خراسان که تبدیل علم به ثروت است، تحقق بخشیم. این مرکز درگاهی است که به شعار پارک «از طلوع ایده تا فتح بازار» تحقق ببخشد.

نرجس علم الهدایی در گفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم ‌و فناوری خراسان اظهار کرد: مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری خراسان زیر نظر معاونت توسعه فناوری و در جهت رشد اکوسیستم نوآوری استان گام برمی دارد. این مرکز قصد دارد تا به مهم‌ترین هدف پارک علم و فناوری خراسان، یعنی تبدیل علم به ثروت، جامه عمل بپوشاند. این مرکز درواقع درگاه پارک محسوب می‌شود که به شعار پارک «از طلوع ایده تا فتح بازار» تحقق ببخشد.

وی با بیان اینکه «مرکز نوآوری بازوی توانمندی است و شبکه‌ای ایجاد کرده تا بتواند ایده و طرح را به محصول تبدیل کنند» افزود: افراد از جوامع مختلف و با رده های سنی متفاوت به مرکز نوآوری مراجعه می کنند. ایده و طرح ارائه شده، توسط کارشناسان، اساتید و تیم داوری متخصص مورد بررسی قرار می‌گیرد تا افراد بتوانند به اکوسیستم نوآوری وارد شوند.

مسئول مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری خراسان درخصوص اهداف این مرکز گفت: هدف ما کمک به رشد اکوسیستم نوآوری استان، حمایت از نوآوران، آسان کردن فرآیند ورود به دوره رشد مقدماتی و آماده‌سازی نوآوران برای ورود به دنیای کسب و کار است.

علم‌الهدایی ادامه داد: شرایط پذیرش در مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت به این گونه است که فرد باید طرح جدید و نوآورانه ای داشته باشد که قابلیت ساخت و پیاده‌سازی داشته و به یک کسب و کار تبدیل شود.

مسئول مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری خراسان تاکید کرد: خدمات ما شامل حمایت مالی از نوآوران تا سقف سه میلیون تومان که بتواند طرح اولیه خود را ارائه دهند، استفاده از خدمات مشاوره‌ و دوره‌های آموزشی و برگزاری نمایشگاه‌ها براساس نیاز نوآوران است. همچنین در کنار این حمایت‌ها از آن‌ها حمایت‌های معنوی نیز می‌شود. در همین راستا و برای افزایش کیفیت خدمات‌ و حمایت‌ها، مرکز نوآوری تفاهم‌نامه‌هایی با موسسات آموزش عالی امضا کرده است.

وی با بیان اینکه «هدف ما از این اتفاق، نزدیک‌تر شدن فعالیت‌های حوزه نوآوری این مراکز با یکدیگر و نیز شبکه‌سازی میان این موسسات با پارک علم و فناوری است»، گفت: مرکز نوآوری با توجه به این تفاهم‌نامه‌ها از اساتید موسسات آموزش عالی، فضاهای آزمایشگاهی و کارگاهی نیز برای پیشبرد بهتر اهداف نوآوران استفاده می‌کند. شایان ذکر است که پارک علم و فناوری حمایت‌های آموزشی وکارگاه‌های تخصصی خود را در کنار این موارد ذکر شده، دربردارد.

علم‌الهدایی با اشاره به اینکه کمیته امداد از نوآوران ما  حمایت می‌کند، عنوان کرد: بعد از ارائه و پذیرش طرح‌ توسط مرکز نوآوری، اگر نوآور بتواند از مددجویان کمیته در کار خود استفاده کرده و آن ها وارد بازار کار کند، به ازای هر مددجو‌ تا سقف 50 میلیون تومان به‌صورت وام‌ با سودهای پایین در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: همچنین اگر نوآور دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد باشد با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با آن دانشگاه منعقد شده، دانشگاه فردوسی نیز تا سقف ۸ میلیون تومان به صورت بلاعوض به نوآور ارائه خواهد داد. همچنین اداره‌ها و ارگان‌های مختلف دیگر نیز که با ما تفاهم ‌نامه دارند در روند کار، کمک‌های مالی و معنوی خواهند داشت.