Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات انجمن شرکت‌های دانش بنیان خراسان رضوی تشکیل شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به همت بلند شرکت های دانش بنیان حوزه فاوا، کمیسیون ICT انجمن دانش بنیان با طی مراحل و فرآیندهای قانونی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از شرکت اکسیر ریانه صبا؛ از آنجایی که سهم قابل توجهی معادل بیش از یک چهارم از شرکت های دانش بنیان در کشور در دسته فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای مجوز گرفته اند و همچنین استان خراسان رضوی به عنوان یکی از قطب های فناوری اطلاعات در کشور شناخته می شود و بیش از یک سوم شرکت های فناور در پارک علم و فناوری خراسان و نیز تعداد زیادی از شرکت های انجمن دانش بنیان خراسان در رسته ICT پذیرش شده اند و با دغدغه حل چالش ها و احصاء نیازهای حقیقی این شرکت ها که محرک اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریمی و مولد کارآفرینی و اشتغال زایی بوده اند و در شرایط همه گیری کرونا بیشترین نقش را در ثبات و حل راهکارهای جایگزین در جامعه ایفا نمودند. این کمیسیون با استقبال بینظیر و پتانسیل بالایی شکل گرفت.

مهندس سید مهدی حسینی سمنانی مدیرعامل شرکت دانش بنیان اکسیر رایانه صبا (سهامی خاص) به عنوان موسس و رئیس هیئت رئیسه کمیسیون ICT در گزارشی به تشریح اقدامات جهت شکل گیری این کمیسیون پرداخت.

وی گفت: با نظر مثبت هیئت مدیره ی محترم انجمن دانش بنیان و حمایت اکوسیستم فناوری استان در تاریخ یکم بهمن ماه 1399 پس از طی مراحل اولیه، جلسه صفرم هم اندیشی اعضاء بصورت حضوری و برخط شکل گرفت و طی یک هفته از طریق افکارسنجی الکترونیک نیازها و مشکلات اشتراکی استخراج شده و آئین نامه تشکیل کمیسیون ICT تدوین و پس از امضاء هسته مرکزی به تصویب هیئت مدیره ی محترم انجمن دانش بنیان رسید.

پس از آن انتخابات بلاکچینی هیئت رئیسه کمیسیون در روز یکشنبه مورخ 991119  با مشارکت حداکثری و حضور بیش از 95 درصدی صاحبین رای مجاز در بازه یک ساعته با موفقیت رکورد شکست و به فاصله کمی از اتمام و پس از تأیید هیئت ناظرین نتایج به اطلاع عموم رسید و هیئت رئیسه 5 نفره کمیسیون تشکیل شد و از همان روز جلسات آنلاین اعضای منتخب و با انگیزه کمیسیون ICT در جهت پیگیری امور آغاز شد و اولین جلسه حضوری در روز پنجشنبه مورخ 991123 در کارخانه نوآوری مشهد با برگزاری انتخابات داخلی هیئت رئیسه انجام و مهندس سید مهدی حسینی سمنانی با کسب کامل 5 رأی هیئت رئیسه به عنوان مسئول و رئیس کمیسیون و مهندس احمدرضا منصوری با کسب 3 رأی از 5 رأی ممکن تائب رئیس کمیسیون شدند.

وی افزود : نیازهای اشتراکی شرکت های دانش بنیان در 12 سرفصل اولویت بندی شد که به شرح زیر میباشد:

 1. چالش سرمایه های انسانی در جذب و تربیت و حفظ و نگهداشت و کاهش رقابت های منفی با تدوین مرامنامه
 2. چالش اعتماد سازی در نهادهای استانی و کشوری و استفاده از ظرفیت های بالفعل شرکت های دانش بنیان
 3. چالش کاهش زمان پاسخگویی متولیان و اضافه شدن شاخص زمان در ارائه خدمات به شرکت ها
 4. چالش استقرار و تامین زیر ساخت و حمایت از ساخت و ساز در نواحی پارک های علم و فناوری
 5. چالش کسورات مالیاتی و بیمه ای و کاهش حق عضویت هاو کاهش هزینه های سربار
 6. چالش هم افزایی داخلی شرکت ها و اشتراک تجارب و انتقال دانش و فناوری
 7. چالش پیگیری معضل دارایی های نامشهود در شرکت های دانش بنیان ICT
 8. چالش اطلاع رسانی شفاف و آگاهی رسانی به موقع برای بهره مندی شرکت ها از حقوق و امتیازات قانونی
 9. چالش مشارکت در تصمیم سازی ها و تعریف خدمت واقعی در بهینه سازی اکوسیستم حوزه ICT
 10.  چالش بانک اطلاعاتی دانش بنیان های ICT و ارتباطات هم افزا و شبکه سازی نخبگان ICT
 11.  چالش مطالبه گری از متولیان و تصمیم سازان اکوسیستم فناوری و ایجاد تعاملات سازنده
 12.  چالش موازی کاری در نهاد های حاکمیتی و بهبود فضای کسب و کارهای این حوزه

وی تصریح کرد : با تمام توان و انگیزه به دنبال ایجاد تحول و پیگیری و مطالبه گری جهت حذف چالش های اشتراکی همه شرکت های عضو هستیم و برای اثربخشی و نتیجه گیری با تمام اجزای اکوسیستم فاوا و فناوری همکاری و تعامل خواهیم داشت.
مهندس حسینی تاکید کرد: به هیچ عنوان در این مسیر به دنبال تولیگری و تصدیگری نخواهیم بود و همه با هم با هماهنگی و هم افزایی و سرعت عمل مبتنی بر رعایت دقت لازم و ارزش آفرینی های خلاقانه و مبتنی بر نوآفرینی و نوآوری آینده ی روشنی را ترسیم خواهیم نمود.

وی اضافه نمود: در پایان جادارد مراتب تشکر و قدردانی و تبریک و تهنیت خویش را به همه نخبگان و فرهیختگانی که با امیدآفرینی و تلاش خستگی ناپذیر در ترسیم الگویی فوق العاده از همکاری و هم افزایی نقش آفریدند، ابراز دارم و بدون شک این حرکت ها برکت افزای بهبود فضای کسب و کار در حوزه دانش بنیانی خواهد بود.

با هم برای اهداف مشترک ...