Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی تک:

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی تک، کارگزار پارک علم و فناوری خراسان در حوزه توسعه کسب و کار، ضمن اشاره به برگزاری دومین رویداد نوآوری تکاپ با هدف شناسایی، توانمندسازی و تسهیل تجاری سازی طرح های فناورانه و مبتکرانه گفت: تمرکز این رویداد بر حوزه های صنعتی و تولیدی است.

سید ابوالفضل عباس زاده، مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی تک در گفت و گو با روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان اظهار کرد: رویداد نوآوری تکاپ، رویدادی است که از فضای صرفِ آموزش و ترویج کارآفرینی خارج شده و برخلاف رویدادهای استارتاپی مرسوم، تمرکز خود را به خصوص در حوزه تولید و صنعت قرار داده است. این رویداد در یک فرایند دوماهه از بهمن ماه 99 آغاز شده که در 2 مرحله اجرا خواهد شد.

وی افزود: در این رویداد، ایده خام پذیرش نمی شود و درواقع پذیرش ها مبتنی بر طرح می باشد و ما به طرح های پذیرش شده کمک خواهیم کرد تا در این بازه زمانی مستنداتی که جنبه های اقتصادی و بازار دارند را به سرمایه گذار ارائه دهند.

در مرحله نهایی و در یک برنامه دموی سرمایه گذاری که با حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برگزار خواهد شد، طرح ها به سرمایه گذاران معرفی می شوند تا بستر تجاری سازی طرح ها و مشارکت و تامین مالی آن ها فراهم شود. و همچنین این پشتیبانی ادامه دار خواهد بود و سعی ما بر تسهیل روند مذاکرات و تعاملات استا تا بتوانند به نتیجه مطلوب برسند.

لازم به ذکر است در مرحله اول، طرح ها تا 15 اسفند ماه غربالگری شده و به هیئت ارزیاب ارائه خواهند شد و تا 20 فروردین 1400 مرحله دوم تکمیل شده و به امید خدا در 22 فروردین ماه سال آتی، برنامه دموی سرمایه گذاری انجام خواهد شد.

در حال حاضر پنج مجموعه سرمایه گذار با این رویداد همکاری دارند که تنها دو مجموعه از آن ها ظرفیت بالای 350 میلیارد تومان را برای سرمایه گذاری در نظر گرفته اند.

عباس زاده ادامه داد: این رویداد با همکاری شرکت شهرک های صنعتی و صنایع پیشرفته رضوی و حامیان حوزه توسعه فناوری و نوآوری استان از جمه پارک علم و فناوری خراسان اجرا خواهد شد و اتاق بازرگانی و انجمن مدیران صنایع استان هم از حامیان راهبردی آن هستند و هر طرحی که حوزه تولیدی و صنعتی داشته باشد، می تواند از این فرصت استفاده کند، به شرط اینکه سطح فناوری در و طرح های ارائه شده در بازه TRL4 تا TRL8 باشند.

وی محورهای ویژه و اولویت دار این رویداد را از جمله موارد ذیل برشمرد: میکروالکترونیک – ماشین آلات صنعتی پیشرفته – تجهیزات پزشکی – مواد پیشرفته – امنیت – معاون و صنایع وابسته – نفت، گاز و پتروشیمی – محصولات بهداشتی بی‌بافت

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی نک، درخصوص سابقه فعالیت این مرکز چنین گفت: سابقه این مجموعه به سال 1388 برمی گردد که ما در حال ثبت اختراعی بودیم و در این راه با چالش های بسیاری مواجه شدیم. از این رو تصمیم گرفتیم مجموعه ای با هدف حل مشکلات مخترعین و مبتکرین راه اندازی کنیم و این مهم زمینه ساز شکل گیری مجموعه تحقیقات کارآفرین شد که اکنون با ری‌برند مرکز نوآوری و کارآفرینی تک مشغول به فعالیت هستیم. وی هدف این مجموعه را "امداد برای چرخه نوآوری" خواند.

عباس زاده دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری خراسان را یکی از واحدهای پیشرو در حوزه مالکیت فکری و مراجع ارزیابی در کشور عنوان کرد که جای بسی تشکر و قدردانی از تیم فعال در مالکیت فکری پارک خراسان را دارد.

وی در پایان مشارکت تیمی را مهمترین رمز موفقیت هر کسب و کاری دانست و گفت: داشتن یک تیم منسجم و هم‌افزا، نقش موثری در زمینه سازی رشد شرکت ها دارد.