Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

از نتایج همکاری مشترک پالایشگاه شهید هاشمی نژآد و پارک علم و فناوری خراسان در توسعه اکوسیستم نوآوری استان؛
پالایشگاه شهید هاشمی نژاد، پیشتاز طرح اکوسیستم نوآوری در صنعت نفت و گاز

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در جلسه مشترک با حضور مدیر عامل پالایشگاه شهید هاشمی نژاد و رئیس پارک علم و فناوری خراسان، از نقش این پالایشگاه در بکارگیری مفهوم نوآوری در ایجاد ارزش افزوده محصولات تولیدی و همچنین توانمندسازی نیروی انسانی محیط پیرامونی در راستای نقش اجتماعی از طریق پیاده سازی فرهنگ نوآوری قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از پردیس فناوری انرژی، این جلسه با هدف ارائه فعالیت های اصلی پالایش گاز شهید هاشمی نژآد در حوزه نوآوری در محل دفتر دکتر ستاری، معاون علمی ریاست جمهوری برگزار گردید.

راه اندازی اولین مرکز نوآوری صنعت نفت در منطقه سرخس، با هدف ایجاد فرصت اشتغال و راه اندازی استارتاپ های بومی در محیط پیرامونی پالایشگاه به عنوان وظیفه اجتماعی هر صنعت فعال، از خلاقیت های پالایش گاز شهید هاشمی نژاد بوده که با همکاری پارک علم و فناوری خراسان به عنوان پیشرو در این زمینه در حال فعالیت است. ایجاد ارزش افزوده از طریق توسعه محصولات گوگردی با بکارگیری مدل نوآوری باز و ایجاد پردیس تخصصی گوگرد، داخلی سازی توربین های گازی با همکاری مجموعه های دانش بنیان و ایجاد زمینه صادرات فناورانه از مبادی مرزی، از مدلهای جذاب اجرایی در این پالایشگاه است که به تفسیر مجموعه اقدامات آن توسط منبتی مدیر عامل ارائه گردید.

ستاری، ضمن ابراز خشنودی از فعالیت های انجام شده مطرح کرد؛توانمندسازی جوامع پیرامونی از طریق توسعه فرهنگ نوآوری همسو با اهداف معاونت علمی و فناوری است که پالایش گاز شهید هاشمی نژآد به عنوان پیشتاز طرح اکوسیستم نوآوری در صنعت نفت و گاز در کشور، موفق در این زمینه در حال پیشبری آن است.

در پایان معاون علمی ریاست جمهوری ضمن اعلام حمایت تمام قد از طرح های در حال اجرا و قول مساعدت و همکاری در ادامه توسعه اکوسیستم نوآورانه منطقه، از مجموعه اقدامات مورد نیاز در مسیر توانمندسازی و  ایجاد یک محیط نوآورانه با هدف نهایی در تامین نیازهای صنعت گاز در این حوزه یاد کرد.