Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

پارک علم و فناوری خراسان؛
قطاریست که فناور را از ایستگاهی مختلف سوار و تا ایستگاه نهایی توسعه همراهی می‌کند

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس اداره توسعه بازار پارک علم ‌و فناوری خراسان با اشاره به شعار پارک «از طلوع ایده تا فتح بازار» اظهار کرد: شعار به نوعی بیانگر رسالت یک سازمان است. وقتی می‌خواهیم رسالت کلی یک سازمان را در یک جمله خلاصه کنیم، شعار سازمان بهترین گزینه است.

ساناز حسنیان‌نژاد در گفت‌‌وگو با روابط عمومی پارک علم‌ و فنا‌ری خراسان اظهار کرد: شعار پارک نشان‌دهنده مسیر پر پیچ و خم و طولانی است که هر فردی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید مسیر تعیین شده توسط پارک را طی کند. همچنین از ویژگی‌های شعار می‌توان به رسالت حمایتی آن اشاره کرد.

حسینیان‌نژاد با اشاره به اینکه «هر ایده‌ای که به ذهن شما می‌‌رسد، همزمان در دنیا به ذهن حدود ۶۰۰ نفر دیگر می‌رسد»، ادامه داد:  پارک تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا ایده‌های با قابلیت تجاری سازی را شناسایی و به سرانجام برساند. پارک فناوری همانند قطاری است که فناور را از ایستگاهی مختلف سوار کرده و در ایستگاه نهایی توسعه و موفقیت پیاده می‌کند.

رئیس اداره توسعه بازار پارک علم‌وفناوری خراسان تاکید کرد: بعد از اینکه ایده مناسب و کارآمد انتخاب شد، نوآور مراحل و‌مسیرهایی را با همراهی پارک طی می کند. در طول این مسیر نوآور برای رسیدن به هدف نیاز به مشاوره، آموزش‌، تامین مالی و خدماتی دارد که پارک در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. نوآور ابتدا باید دوره پیش رشد را بگذراند و سپس وارد مرحله دوره رشد که دوره طولانی‌تر وسختگیرانه‌ای است، شود.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین حمایت‌پارک از شرکت‌ها در زمینه «دیده شدن» آن‌هاست، گفت: این خدمت از طریق برگزاری رویداد ها و نمایشگاه‌ها، تورهای تخصصی، بازدیدها و محتواهای خبری که پارک از شرکت‌ها تولید می‌کند صورت می گیرد که موجبات آشنایی بیشتر کارفرمایان با ظرفیت فناوران را فراهم می آورد.

حسینیان‌نژاد ادامه داد: در مرحله آخر شرکت‌ها وارد بازارهای داخلی و خارجی می‌‌شوند که همان فتح بازار است. شرکت‌های بزرگی در پارک مستقر هستند که توانسته‌اند قلب بازارهای داخلی و حتی خارج از کشور را از آن خود کنند.