Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

فی‌مابین مجتمع گاز پارس جنوبی و شرکت دانش‌بنیان کاوش صنعت توس؛
قرارداد بومی‌سازی فناوری طراحی و ساخت تجهیز توربو اکسپندر منعقد شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


در بازدید معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، قرارداد بومی‌سازی فناوری طراحی و ساخت تجهیز توربو اکسپندر میان مجتمع گاز پارس جنوبی و شرکت دانش‌بنیان کاوش صنعت توس، مستقر در پارک علم و فناوری خراسان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان؛ امروز ۱۲ اسفند ماه دکتر سعید محمدزاده «معاون مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت» همراه با هئیت همراه از شرکت دانش‌بنیان کاوش صنعت توس بازدید به عمل آوردند.

شرکت کاوش صنعت توس به عنوان شرکت دانش بنیان برگزیده کشوری در حوزه طراحی، ساخت، نصب، راه‌اندازی و بهره‌برداری از تجهیزات فوق و نیز خانواده تجهیزات پرسرعت و پرفشار از جمله پمپ‌ها، کمپرسورها و بلوئرهای سانتریفیوژ در صنعت کشور فعالیت می‌کند.

در طی این بازدید مراسم انعقاد قرارداد بومی‌سازی فناوری طراحی و ساخت تجهیز توربو اکسپندر میان مجتمع گاز پارس جنوبی و شرکت دانش‌بنیان کاوش صنعت توس در محل پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.

توربو اکسپندرها یکی از تجهیزات دارای راندمان بالا و قابل اطمینان است که با بهره‌گیری از تکنولوژی ساخت پیچیده در سرویس‌هایی همچون جداسازی هیدروکربن‌های سنگین از گاز طبیعی در پالایشگاه‌های گاز کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد .

از دیگر کاربردهای این تجهیز استفاده در ایستگاه‌های تقلیل فشار، تولید میعانات، فرایندهای تبرید، تولید برق و نیز سایر صنایع از قبیل صنایع نیروگاهی، فولاد، ذوب‌آهن، صنایع هوایی و نظامی است.