Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

روحانی:
اولِ کرونا ترامپ واسطه فرستاده بود که ۴ تا ونتیلاتور به ایران بدهد!

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رییس جمهور گفت: در ماه‌های اول کرونا شخصی به من گفت ترامپ گفته ما حاضریم ۴عدد ونتیلاتور به ایران هدیه دهیم؛ به او گفتم بگویید چقدر ونتیلاتور می‌خواهد ما به آمریکا بدهیم. آمریکایی ها قبل و بعد انقلاب، ایران و مردم ایران را نشناخته اند.

شرکت دانش بنیان احیا درمان پیشرفته عضو پارک علم و فناوری خراسان، در همان اوایل شیوع کووید19، توانست با تولید ونتیلاتور، کشور را از بحران کرونا نجات دهد.

رییس جمهور همچنین در جلسه هیات دولت بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از افتخارات ما دانست و گفت: امروز همه نیازمندی‌های بخش کرونا و تجهیزات پزشکی را همین شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم کردند.

احمد بهفرمقدم، مدیرعامل شرکت دانش بنیان احیا درمان پیشرفته، این ونتیلاتور را پیشرفته‌تر از دستگاه های تولیدی پیشین در دنیا توصیف و بیان کرد: این شرکت ظرفیت تولید ونتیلاتور را از آغاز شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در کشور تا شش برابر قبل افزایش داد، به طوری که تعداد تولید این دستگاه از پنج به ۳۰ ونتیلاتور رسید و ظرف چهار ماه اول شیوع این ویروس، دو هزار دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان ها و مراکز درمانی تحویل داده شد.

احمد بهفرمقدم افزود: بر این اساس ایران ششمین کشور تولیدکننده ونتیلاتور جدید در سطح جهان است.

بهفرمقدم همچنین ساخت ونتیلاتور را در مشهد مصداق بارز تبدیل تهدید به فرصت با تکیه بر دانش و توان متخصصان داخلی ذکر و بیان کرد: تولید ونتیلاتور و تامین نیاز بیمارستانها به این دستگاه بدون وقفه ادامه دارد لذا دیگر نیازی به واردات آن خارج کشور وجود ندارد.

شایان ذکر است شرکت احیا درمان پیشرفته همچنین اولین تولیدکننده دستگاه های سی تی اسکن در ایران است که توانسته این دانش را با آخرین تکنولوژی های روز دنیا بومی سازی کند.