Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

معاون یگان حفاظت آستان قدس رضوی:
به دنبال راهکارهای نرم‌افزاری و نو در بحث حفاظت اراضی و اماکن هستیم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


در نشست معاونت یگان حفاظت آستان قدس رضوی و پردیس ICT پارک علم و فناوری خراسان، پیشنهاد رفع مشکلات و مکانیزاسیون حفاظت اراضی و اماکن، توسط شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان؛ سرهنگ شجاعی معاون یگان حفاظت آستان قدس رضوی به اتفاق نادر قلیچی، صبح امروز  23 فروردین ماه 1400 در نشستی با مهندس علی جاهدی، مدیر پردیس ICT پارک علم و فناوری خراسان به بررسی مسائل و مشکلات حوزه حفاظتی پرداخته و درخصوص استفاده از توان و ظرفیت شرکت های فناور و دانش بنیان به گفت‌وگو نشستند.

سرهنگ شجاعی معاون یگان حفاظت آستان قدس رضوی اظهار کرد: عمده کار ما بحث حفاظت اراضی است که این کار نیازمند نیروی انسانی با صرف وقت و هزینه بالاست و موضوع دوم حفاظت از اماکن می باشد که در این خصوص به دنبال راهکارهای جایگزین نرم افزاری و نو در جهت بهبود امور حفاظتی هستیم.

مهندس علی جاهدی، مدیر پردیس ICT پارک علم و فناوری خراسان ضمن معرفی جامع این پارک و شرکت های فناور و داشن بنیان آن، به دستاوردهای عظیم شرکت ها در حوزه های مختلف پرداخت و با اشاره به اهمیت مباحث امنیتی و ضعف استفاده از فناوری های نوین در این زمینه، اظهار کرد: می توان شرایط مناسبی را بدین منظور درجهت استفاده از توان دانشی و فناورانه شرکت های فناور و دانش بنیان در این خصوص فراهم کرد.

وی همچنین استفاده از فناوری تصویربرداری هوایی و پردازش تصویر و همچنین دانش ساخت سیستم های امنیتی توسط شرکت های پارک خراسان را خاطرنشان کرد.

وی ادامه داد: ورود به بازار حوزه حفاظت های امنیتی و فیزیکی و ارائه راهکاری نوین در این زمینه، موضوع مهمی است که نیاز به جریان سازی بیش از این دارد.

نادر بلوچی از حوزه نگهبان هوشمند ثمین نیز ضمن بیان اینکه "احساس امنیت در جامعه، موضوعی بسیار مهم و حیاتی است"، گفت: پلیش پیشگیری، پلیس نسبتا جوانی است که باید در حوزه موارد پیشگیری ورود کند، با این حال این حوزه 230 ماموریت مختلف را بر عهده دارد.