Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیر بخش کسب و کار شرکت طاها قالب توس:
برتری‌ ما، کیفیت جهانی و نیروی پشتیبانی توانمند است

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر بخش کسب و کار شرکت طاها قالب توس گفت؛ برتری‌ ما نسبت به رقیبان خارجی، کیفیت جهانی و نیروی پشتیبانی توانمند است.

محمدحسین فرشیدیان فر درگفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم ‌و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت طاها قالب توس اولین و تنها تولیدکننده مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای است که از سال ۷۹ طراحی و ساخت این مبدل‌ها را در شهرک صنعتی توس‌ آغاز نمود.

وی با بیان اینکه «تمامی محصولات گسترده این شرکت به صورت کامل و انحصاری در چهار بخش در مجموعه‌ای با  زیر‌بنای بیش از ۲۵۰۰۰ متر مربع و با مشارکت بیش از ۲۰۰ پرسنل مجرب طراحی و ساخته می‌شوند» افزود: در سال ۹۸ توانستیم مرکز تکنولوژی‌های نوین شرکت طاها قالب توس را با مساحت بیش از ۶۰۰۰متر مربع در پارک علم و فناوری خراسان راه‌اندازی کنیم.

فرشیدیان‌فر بیان کرد: این حوزه جدید شامل صنعت فرآوری مواد با لیزر، ساخت آب شیرین‌کن‌های پیشرفته و سیستم‌های اینترنت صنعتی اشیا است. تمام محصولات ارائه شده در این مرکز برای اولین بار در صنعت ایران رخ داده است. صنایع مرتبط با مجموعه طاها قالب توس شامل طیف گسترده‌ای از صنایع بزرگ کشور همچون نفت، گاز، پتروشیمی، فولادی، نیروگاهی و غذایی است. همچنین بزرگترین دستگاه لیزر کشور با بهترین تکنسین متعلق به ماست. از جمله برتری‌ ما نسبت به رقیبان خارجی در کیفیت جهانی و نیروی پشتیبانی توانمند است.

مدیر بخش کسب و کار شرکت طاها قالب توس در ادامه اظهار کرد: بنده دارای مدرک دکترای مهندسی مکانیک هستم. مدرک لیسانس را از دانشگاه فردوسی و مدرک ارشد و دکترا را از دانشگاه واترلو کانادا اخذ نمودم. در مدت تحصیلاتم درخصوص استفاده از تکنولوژی لیزر کلدینگ که تکنولوژی جدیدی است، فعالیت‌هایی ‌انجام دادم و توانستم این تکنولوژی جدید را برای اولین بار وارد ایران کنم و در این زمینه کشور را به استقلال برسانم.

مدیر بخش کسب و کار شرکت طاها قالب توس با اشاره به اینکه در زمینه تکنولوژی لیزر دو ثبت اختراع و حدود بیست مقاله ژورنالی و کنفراسی داشتم‌، بیان کرد: حدود دو سال در یک شرکت کانادایی مشغول به فعالیت بودم و در حال حاضر عضو هئیت علمی دانشگاه فردوسی نیز هستم. همچنین به عنوان‌ مدیر به طراحی و‌ توسعه محصولات و‌ بازار آن‌ها در داخل و خارج از کشور نظارت می‌کنم.

وی در پاسخ به سوال اینکه که آیا جایی که اکنون هستید را دوست دارید، این چنین گفت: شرکت طاها قالب توس پیشرفت بسیار خوبی به خصوص در فناوری لیرز داشته و توانسته به آنچه می‌خواهد، برسد. از این جهت در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفته‌ایم و راضی هستم.

فرشیدیان‌فر با اشاره به اینکه مشکلات بسیاری در مسیر فعالیت و پیشرفت وجود داشته، ادامه داد: خوشبختانه با استفاده از تجربیات افراد باتجربه مجموعه و با کمک گرفتن از انگیزه و انرژی تیم جوان R&D شرکت که فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های کشور هستند، توانستیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و موفقیت لازم را به‌دست آوریم. همچنین هدف‌گذاری‌های ما برای توسعه فعالیت در بخش‌های بارزگانی، صادارات و استفاده از تجربیاتی که در خارج از کشور کسب نمودم، سبب شد فعالیت ما به نوعی خاص شود.

مدیر بخش کسب و کار شرکت طاها قالب توس اضافه کرد: پارک علم ‌و فناوری خراسان نقش موثری در پیشرفت بیشتر ما داشته است. پارک با در اختیار گذاشتن فضای مناسب برای استقرار، فراهم کردن بازدید‌های مسوولان و مدیران از محصولات و فعالیت شرکت، مشاوره‌ها، آموزش‌ها و بودجه‌های دولتی کمک شایانی به ما کرده است.

در پاسخ به سوال اینکه چرا خود یک کارآفرین نیست، گفت: مجموعه فعالیت شرکت طاها قالب توس به صورت‌خانوادگی است و بنده نیز سعی کردم کمک و ادامه دهنده این مسیر باشم. همچنین برنامه و هدف ما این است که شاخه‌های کاری خود را بیش از آنچه که هست، توسعه دهیم و بتوانیم افراد بیشتری را وارد بازار کار کنیم.