Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر واحد مهندسی شرکت طاها قالب توس گفت: شرکت طاها قالب توس در خاورمیانه حرف اول را می‌زند، زیرا توانسته مبدل‌های حرارتی را طراحی و تولید کند. این کار نیاز به دانش خاص، متخصصان خلاق، کار شبانه و تلاش فراوان است.سختی و پیچیدگی در کار زیاد است.

محمد سادات در گفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم‌ و فناوری خراسان اظهار کرد: بنده با مدرک کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه‌سیستان ‌و بلوچستان، دارای مقالات علمی ISIو ثبت دو اختراع در شرکت طاها قالب توس هستم و هفت سال است که به عنوان مدیر مهندسی در این شرکت مشغول فعالیت هستم.

وی افزود: طراحی فنی و مهندسی، محاسبات مربوط به محصولات ساخته شده، کنترل کیفیت، مدیریت ساخت و پروژه‌ها در زمینه مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای در شرکت بر عهده بنده است.

مدیر واحد مهندسی شرکت طاها قالب توس بیان کرد: با توجه به سابقه‌ای ۱۶ ساله‌‌ام تمام مجموعه‌های صنعتی بزرگ را می‌شناسم و تفاوت شرکت طاها قالب توس را با سایر شرکت‌ها این‌گونه می‌پندارم که این شرکت همچون دانشگاه است که مدام در حال آموزش به کارکنان و به‌روزرسانی آن‌هاست. در این مجموعه هیچگاه احساس خستگی نمی‌کنیم، زیرا همیشه در حال نوآوری هستیم.

سادات عنوان کرد: شرکت طاها قالب جزو شرکت‌های برتر دنیاست و چرخه دانش را در خود کامل کرده است. تمام محصولات ما بومی و هیچ‌گونه مشابه‌سازی در آن وجود ندارد. همچنین نرم‌افزاری برای طراحی محصولات خود راه‌اندازی کرده‌ایم. بنده از اینکه توانسته‌ام در چنین شرکتی مشغول فعالیت باشم احساس غرور می‌کنم و از جایگاه خود خرسندم.

وی با اشاره به اینکه مشکلات برای ما شیرین است، گفت: شرکت طاها قالب توس در خاورمیانه حرف اول را می‌زند، زیرا توانسته مبدل‌های حرارتی را طراحی و تولید کند. این کار نیاز به دانش خاص، متخصصان خلاق، کار شبانه و تلاش فراوان است.سختی و پیچیدگی در کار زیاد است، اما خوشبختانه محیطی فراهم شده که ما توانسته‌ایم بر مشکلات غلبه کنیم.

مدیر واحد مهندسی شرکت طاها قالب توس اضافه کرد: شرکت طاها قالب ۱۲ نوع مدل مبدل حرارتی ابداع کرده‌ است که هیچ‌گونه نمونه خارجی در برابر آن نیست، این امر سبب شد که در کار خود خاص باشیم. در سال۹۸ وارد پارک علم‌ و فناوری خراسان شدیم و از آن زمان تعاملات زیادی با پارک داشته‌ایم. امکاناتی که که آن‌ها در اختیار ما قرار دادند سبب پیشرفت بیشتر ما شده‌است.

سادات ادامه داد: اهداف زیادی مدنظر ماست که مهمترین آن تکمیل سری مبدل‌های حرارتی است. در این زمینه باید پشتکار زیادی داشته باشیم تا بتوانیم جزو سازنده‌های پیشرفته در دنیا محسوب شویم.