Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


طی مذاکرات انجام گرفته میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای توسعه استقرار شرکت های دانش بنیان، این سازمان مشوق هایی را جهت بهره برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات شرکت ها و نواحی صنعتی و شهرک‌های فناوری درنظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان؛ علی رسولیان،‌ معاون وزیر صمت و رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با ارسال نامه‌ای به سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از اختصاص مشوق‌هایی به شرکت‌های دانش‌بنیان، مخترعان و شتابدهنده‌های فناوری دارای مجوز از مراجع ذی‌صلاح برای استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد.

استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، مخترعان و شتابدهنده‌های فناوری به منظور خلق ارزش افزوده، ارتقای فناوری و رقابت‌پذیری محصولات واحدهای تولیدی کوچک و متوسط از جمله مهم‌ترین این مشوق‌ها عنوان شده است.

بر اساس مفاد این نامه مقرر شده است شرکت‌های دانش‌بنیان، مخترعان و شتابدهنده‌های فناوری از 10 درصد مشوق نسبت به کل قرار داد حقوق انتفاع برخوردار شوند. علاوه بر این می‌توانند قدرالسهم بخش نقدی موضوع قرارداد خود را در مناطق توسعه یافته به میزان 20 درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته میزان 10 درصد پرداخت کنند.

همچنین اجاره بهای دفاتر تحت قرارداد شرکت‌های دانش‌بنیان، مخترعان و شتابدهنده‌های فناوری در مراکز خدمات فناوری و کسب و کار ایجاد شده در سطح کشور در سال اول استقرار، مشروط به فعالیت موثر مشمول مشوق خواهند شد.

وزارت صمت در نامه ارسالی خود به معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری واگذاری حقوق انتفاع عرصه به شرکت‌های دانش‌بنیان در اراضی حاصل از فسخ قراردادهای راکد حتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تقاضا محور سراسر کشور را در اولویت قرار داده است.

همچنین مقرر شده جهت احداث 100 واحد کارگاهی با هدف انجام فعالیت‌های تولیدی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور برنامه‌ریزی شود.