Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

بازدید استاندار خراسان رضوی از شرکت دانش بنیان نیرونمادخراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


استاندار خراسان رضوی: شرکت‌های دانش بنیان و نیروی فنی آن‌ها به لحاظ وابستگی به دانشگاه‌ها خواهان استقرار در اطراف مشهد هستند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی گفت: موضوع تامین زمین برای توسعه برخی واحد‌های تولیدی غیرآلاینده و شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی محور غرب مشهد در نشست کارگروه امور زیربنایی استان بررسی شده و به نتیجه خواهد رسید.

محمدصادق معتمدیان امروز در حاشیه بازدید از سه واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی ماشین سازی و فناوری های برتر استان در ادامه برنامه یکشنبه‌های "پشتیبانی و مانع زدایی از تولید" افزود: شرکت‌های دانش بنیان و نیروی فنی آن‌ها به لحاظ وابستگی به دانشگاه‌ها و بخش‌های تولیدی قادر به استقرار در فاصله دور از مرکز استان نیستند و خواهان استقرار در محلی در اطراف مشهد هستند.

وی اضافه کرد: هم اینک اغلب واحد‌های تولیدی و شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک‌های صنعتی اطراف مشهد برای تامین زمین به منظور اجرای طرح‌های توسعه خود مشکل دارند که در این زمینه چاره جویی و تصمیم گیری خواهد شد.

رییس پارک علم و فناوری خراسان نیز در حاشیه این نشست گفت: این پارک در خراسان رضوی ۳۴۱ شرکت دانش بنیان و فناور را مدیریت می‌کند که از این تعداد ۹۰ واحد دانش بنیان و باقی فناور هستند.

رضا قنبری افزود: اغلب نیرو‌های انسانی مستقر در شرکت‌های دانش بنیان نخبه هستند و به مسیر‌های طولانی خارج از مشهد نمی‌روند لذا باید مدیران برای اختصاص زمین به استقرار این شرکت‌ها در محور غرب مشهد، با در نظر گرفتن همه ملاحظات زیست محیطی به نقطه مشترکی رسیده و درباره آن تصمیم گیری کنند.

وی بیان کرد: اتفاق نظر مدیران توسعه پارک علم و فناوری خراسان دریافت ۵۰ هکتار زمین برای توسعه و استقرار شرکت‌های دانش بنیان بود که تاکنون هفت هکتار از این میزان با مشارکت بخش خصوصی در حال تحقق است.

شرکت نیرو نماد خراسان در حوزه طراحی، ساخت و صدور خدمات فنی و مهندسی دانش بنیان مانند مینی پالایشگاه‌های پرتابل فعالیت می‌کند که برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

استان خراسان رضوی از نظر تعداد واحدهای دانش بنیان در رتبه سوم و از نظر فروش در رتبه دوم کشور قرار دارد. محمدصادق معتمدیان امروز در ۳ واحد از ۳۱۰ شرکت دانش بنیان استان حضور یافته بود.