Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


جمعی از مسوولان هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان صبح امروز ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری، از شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرده و با رئیس این پارک به گفت‌وگو نشستند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان؛ این بازدید با حضور غلامعلی رافتی رئیس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز، دکتر اکبر فلاح رستگار نایب رئیس هیات مدیره مجمع، دکتر محمدرضا توکلی زاده عضو هیات مدیره مجمع، غلامعلی رخصت عضو هیات مدیره مجمع و مهندس محمد رنجبر مدیرعامل مجمع، زهرا کاوه مدیرعامل شرکت دانش بنیان گل کوه بینالود، در معیت رئیس و مدیران پارک علم و فناوری خراسان از شرکت های داشن بنیان ایمن موج توس، آرون زیست طب پاژ و فلات شرق پارثاوا صورت پذیرفت.

غلامعلی رافتی رئیس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز، ضمن ابراز خرسندی از بازدید مذکور و تلاش جوانان در جهت این مهم، اظها رکرد: آنچه در پارک علم و فناوری خراسان دیدیم و شنیدیم، دو اصل و زیربنای استقرار و سرمایه گذاری را خاطرنشان می کند.

وی با بیان اینکه "سرمایه گذارها و خیرین می توانند در این زمینه مشارک کنند"، گفت: باید سازوکار اقتصادی در این زمینه مطرح شده و شروع آن باید با کارآفرینان علاقه‌مندی باشد که به ترقی و رونق اقتصادی می اندیشند و اقتصاد را با کارافرینی آمیخته و اشتغال زایی می کنند.

 دکتر رضا قنبری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان در جلسه گفت‌وگو با هیات مدیره مجمع، با اشاره به هدف پارک های علم و فناوری به عنوان نقطه اتصال دانشگاه، صنعت و دولت، وظیفه اصلی پارک را افزایش ثروت مبتنی بر فرهنگ نوآوری دانست.

وی فرمایش مقام معظم رهبری که "باید تعداد 400 هزار شرکت دانش بنیان در کشور داشته باشیم و 20 درصد تولید ناخالص ملی باید از فروش دانش بنیان باشد" را یادآور شد و همکاری و اهمیت تلاش در این راستا را برشمرد و مراحل حمایت و رشد شرکت ها و هسته و واحدهای فناور در پارک را شرح داد.

وی همچنین آموزش، شبکه سازی و نظارت و ارزیابی حوزه کسب و کار را از جمله خدمات به شرکت ها عنوان کرد.