Khorasan Science and Technology Park (KSTP)زمان: پنج‌شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

مکان: portal.kstp.ir

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


آموزش وردپرس و راه اندازی سایت

امیر سرنشکیان

مجری و مشاور کسب و کارهای اینترنتی
فعالیت حرفه‌ای خود را از سال 1393 شروع و در زمینه هایی نظیر طراحی سایت، سئو و همچنین فعالیت در حوزه‌ فروشگاه‌های اینترنتی را نیز به کارنامه‌ خود اضافه کرده است. از جمله سوابق کاری ایشان می‌توان به دستیار مدیریت و وبمستر فروشگاه اینترنتی رایانه دات کام در هلدینگ گرین‌وب، وبمستر و مدیر تیم تولید محتوای فروشگاه اینترنتی مشهد کالا، مدیریت و اجرای فروشگاه اینترنتی ایلیا کامپیوتر اشاره کرد

وردپرس چیست؟
به زبان بسیار ساده، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است که کاربر را قادر می‌سازد تا هر سایت و وبلاگ و فروشگاه اینترنتی را طراحی و راه اندازی کند. سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای انعطاف بسیار بالایی است و هر کسی با توجه به نوع وبسایت و نیاز خود از وردپرس استفاده می‌کند.

به نوعی می‌توان گفت وردپرس یک سایت ساز متن باز (Open Source) و رایگان است که تحت وب می‌باشد. وردپرس در دسته CMS ها (Content Management System) قرار می‌گیرد. اگر به برنامه نویسی مسلط باشید می‌توانید به راحتی بر نوع شخصی سازی بر روی آن انجام داده و انواع سایت مورد دلخواه خود را روی آن پیاده سازی کنید.

چرا آموزش طراحی و راه اندازی سایت با وردپرس؟
از وردپرس در راه اندازی سایت، وبلاگ، انواع اپلیکیشن‌ها می‌توان استفاده کرد. وردپرس فضایی را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌دهد که می‌توان هر وبسایتی را با محتوای مورد نظر ایجاد کرد. کار کردن با وردپرس بسیار ساده است و تنها نیاز است الفبای کاربری آن را بلد باشید و به پنل آن مسلط شوید.

این سیستم، کاربر خود را قادر می‌سازد عناصر طراحی مختلفی را در وبسایت خود به کار ببرد و تعداد نامحدود وبسایت‌های متنوع با محتوای متفاوت را راه اندازی نماید. نصب و راه اندازی وردپرس بسیار آسان است و قابلیت به روز رسانی و استفاده از پلاگین‌های مختلف را دارد.

این برنامه اگر با کد نویسی و طراحی اصولی همراه شود، می‌تواند توسط موتور‌های جستجو گوگل و سایر مرورگرها بهینه سازی شود. در بین CMS های مختلف، وردپرس به راحتی بهینه سازی و سئو روی آن پیاده سازی می‌شود.