Khorasan Science and Technology Park (KSTP)زمان: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دوره آموزشی ارتباطات موثر

هادی میری

مجری، گوینده و روانشناس

نویسنده کتاب آیین اثرگذاری. با سابقه برگزاری صدها دوره در شهر های مختلف کشور

مدت زمان کارگاه : یک جلسه سه ساعته‌
تاریخ برگزاری : 15 آذر 1400‌
ساعت : 16:30 تا 19:30 الی 20:00

آیا می‏‎دانید 85 درصد کیفیت زندگی شما ارتباط مستقیمی با کیفیت ارتباط تان با سایر افراد دارد؟ با هیجانات و روش های مدیریت بر آن ها تا چه حد آشنا هستید؟ آیا فردی اثرگذار هستید؟ به خوبی می‎توانید دیگران را متقاعد کنید؟ داشتن ارتباط پایه و اساس پایداری هر اجتماع کوچک و بزرگی است که انسان در آن زندگی می‎کند. موفقیت و شکست های شما تا حد زیادی مربوط به توانایی یا عدم توانایی در تعاملات تان است، از این رو آموزش مهارت مهمی مانند ارتباط موثر به شما کمک می‎کند که بدانید در جلسات کاری چطور صحبت کنید، برخوردی تأثیرگذار بر مشتریان داشته باشید ، از چه روش هایی برای متقاعد کردن افراد استفاده کنید و در نهایت احساس رضایت درونی بیشتری را تجربه کنید.ارتباط موثر چیست؟
هر ارتباطی که با یکدیگر برقرار می‎کنیم از ابزارهای کلامی و غیر کلامی تشکیل شده، بنابراین نیازی نیست حتما به فرد مقابل خود بگویید: از تو رنجیده ام! شما فقط با اخم کردن و حالت چهره خود، بدون به زبان آوردن حتی یک کلمه، حس رنجش را به طرف مقابل تان منتقل می‎کنید.

ارتباط مثبت و موثر، ارتباطی است که در آن هر دو فرد پیام دهنده و گیرنده پیام به بهتربن شکل و با بالاترین کیفیت پیام را رد و بدل می‎کنند و درک صحیحی از آن پیام دارند. هر ارتباط موثری دارای چند ویژگی است:

در نظر گرفتن سطح آگاهی، عقاید و تفکرات فرد مقابل.
توجه به شرایط فیزیکی محیط مانند گرما، سرما، در جمع بودن( انتخاب یک محیط مناسب)
کوتاه و مختصر بودن پیام ارسال شده به مخاطب
کامل بودن پیام انتقالی به فرد مورد نظر
شفاف و دور از شبهه بودن پیام
اعتماد نسبت به حرف یا پیامی که قصد انتقال دارید


چرا یادگیری ارتباط موثر ضروری و مهم است؟
صاحبان کسب و کارهای موفق، افراد با نفوذ و افراد مؤثر جامعه در هر نقش و جایگاهی دارای یک ویژگی بارز هستند و آن هم ایجاد حس خوب در افراد مقابل شان است. برجای گذاشتن حس خوب در افراد باعث کسب موفقیت های فردی، شغلی و اجتماعی بسیار می‎شود و این یکی از بزرگترین دلیل یادگیری فنون و تکنیک های ارتباط موثر است.