Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت مهندسی ماشین‌های دوار خاور طوس:
تولید پمپ‌های فشار قوی طبقاتی و فیلترهای جداکننده آب شور از شیرین

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


علی رحیمیان مشهدی در گفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان رضوی درخصوص معرفی محصول این شرکت در بیست‌ودومین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار، اظهار کرد: اصولا منابع آبی زیرزمینی برخی از کشورها منابع قابل استفاده‌ای نیست و به همین دلیل از آب دریا استفاده می‌کنند.

وی افزود: منابع آبی زیرزمینی ایران قابل بهره‌برداری است اما درحال حاضر این منابع به شدت کاهش پیدا کرده است. جریان شیرین‌سازی آب دریا به طرق منطقه‌ای و به صورت انتقال بین شهری مورد توجه قرار گرفته است. در پکیج‌های آب شیرین کن دریا پمپ‌های فشار قوی طبقاتی و فیلترهای جداکننده آب شور از شیرین به صورت طبقاتی بخش اعظم پکیج‌های آب شیرین کن را از نظر قیمتی و ساختی مورد توجه قرار داده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی ماشین‌های دوار خاور طوس ادامه داد: این پمپ را برای اولین بار با درخواست معاونت علمی ریاست جمهوری به عنوان یک طرح کلان ملی تولید کردیم. این پمپ‌ها در جزایر هرمز، ابوموسی و تنب بزرگ ساختیم. سفارشاتی برای زاهدان و سایر جزایر نیز دریافت کردیم که در مرحله ساخت است.

صرفه‌جویی 50 درصدی ارضی با دریافت کیفیت بسیار بالا

رحیمیان مشهدی تشریح کرد: پمپ ارائه شده در نمایشگاه نمونه کوچکی از پمپ ساخته شده برای معاونت فناوری ساخته‌ایم است. در عین حال پمپ‌های بزرگتری را با توربین پلتون که یک تجهیز ریکاوری انرژی می‌باشد برای پتروشیمی‌های کشور ساخته‌ایم. این توربین از جنس متریالی است که در مقابل خوردگی مقاومت دارد. در خرید این محصول شاهد 50 درصد صرفه‌جوی ارضی با کیفیت بالا هستیم. افراد دیگری قبل از ما تجهیزاتی از این دست ساختند، اما با این کیفیت و معادل کیفیت اروپایی آن نبوده است.

صنعت خراسان جای بسیار زیادی برای توسعه باقی گذاشته است

وی خاطرنشان کرد: صنعت خراسان جای بسیار زیادی برای توسعه باقی گذاشته است. خراسان به نسبت آذربایجان بی‌نهایت در زمینه پمپ عقب مانده است. اگر روسای پارک و مسئولان مربوطه از صنایع مرتبط حمایت کنند، شاهد بروز و ظهور ظرفیت‌های بسیاری خواهند بود.

مدیرعامل شرکت مهندسی ماشین‌های دوار خاور طوس تصریح کرد: نمایشگاه از نظر تجهیزات مکانیکی مقداری ضعیف است. اما در مجموع به عنوان زیر مجموعه پارک در هفته پژوهش بازدهی خوبی داشتیم. رویکرد ما نسبت به سایر افرادی که ممیزی جدی‌ای ندارند از اطمینان بیشتری برخوردار بوده است. در مجموع ورودی‌های نمایشگاه را مثبت ارزیابی می‌کنم.