Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

وحیدرضا زیدی‌فر:

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


وحیدرضا زیدی‌فر، معاون وزیر نفت، امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل هلدینگ‌های پتروشیمی با بیان اینکه پارک علم و فناوری خراسان رضوی هاب شرکت‌های فناوری انرژی در کشور است، افزود: در اکثر گفت و گوهایی که داشتیم مشخص شد مشتریان عمده این شرکت‌ها، مجتمع های پتروشیمی واگذار شده بودند.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، وحیدرضا زیدی‌فر سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در نخستین نشست هم اندیشی مدیران عامل هلدینگ‌های پتروشیمی با بیان اینکه پارک علم و فناوری خراسان رضوی هاب شرکت‌های فناوری انرژی در کشور است، افزود: در اکثر گفت و گوهایی که داشتیم مشخص شد مشتریان عمده این شرکت ها، مجتمع های پتروشیمی واگذار شده بودند.

وی ادامه داد: تصور این است که شرکت‌های دولتی باید مشتری بیشتری باشند اما بر خلاف چیزی که گفته می شود مجتمع‌های پتروشیمی واگذار شده حاضر به ریسک در خرید کالا و تجهیزات هستند تا کشور اعتلا پیدا کند.

زیدی‌فر، با اشاره به اینکه پتروشیمی با توجه به نقشی که در زنجیره ارزش دارد نقش مهمی در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدات بار اول دارد، گفت: موانعی مربوط به رگولاتوری صنعت پتروشیمی وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به بحث‌هایی که در وزات نفت عنوان شد مسائل رگولاتوری، اچ اس ای و ....در تلاشیم تا این مشکلات  در مراجع بالاتر حل شود و مشکل قانونی وجود نداشته باشد. 

زیدی‌فر تاکید کرد: با توجه به ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان با صنعت پتروشیمی و حمایت بیشتر از ساخت داخل شاهد رونق تولید داخل در این صنعت باشیم.

شرح