Khorasan Science and Technology Park (KSTP)زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


اولین جلسه کمیته تخصصی مرکز رشد فناورهای‌ فرهنگی و زیارت در سال ۱۴۰۱ با موضوع بررسی چهار طرح متقاضی پذیرش در دوره رشد مقدماتی برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان رضوی، اولین جلسه کمیته تخصصی مرکز رشد فناورهای‌ فرهنگی و زیارت در سال ۱۴۰۱ با موضوع بررسی چهار طرح متقاضی پذیرش دوره رشدمقدماتی برگزار گردید.

در این جلسه که ۲۵ خرداد ماه برگزار شد طرح‌ها از جنبه‌های مختلف کسب و کاری و شاخص‌های مرتبط با مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت  مورد بررسی اعضای کمیته تخصصی مرکز رشد قرار گرفت و در نهایت با توصیه‌هایی جهت بهبود کسب و کار توسط اعضا، با پذیرش سه تیم لورسا، پنجره فولاد و پایتون تیک موافقت گردید.

 لورسا با ایده محوری اولیه"طراحی و تولید کیف و دیگر موارد پوشاک با نگارگری نقوش ایرانی" با طراحی مفهومی و اولیه نگاره‌ها و آرایه‌های سنتی و ملی و اسلامی و  قرار دادن نقوش فوق بروی چوب و پارچه و چرم محصولاتی همچون کیف، قاب عینک  و دیگر ملزومات پوششی  با نگارگری نقوش ایرانی تولید می‌کند. 
 تیم پنجره فولاد با ایده محوری "طراحی، تولید و فروش سوغات زیارت خلاق مبتنی بر آرایه های بصری رضوی"؛ به  پشتوانه تجربه‌های گذشته خود در حوزه طراحی صنعتی، تولید و طراحی گرافیک مذهبی و امام رضایی، به این حوزه ورود پیدا کرده  و فعالیت خود را در این مجموعه تولیدی با عنوان پنجره فولاد  با محوریت طراحی، تولید و فروش سوغات زیارت  آغاز نمود.
 پایتون تیک نیز " با ایده محوری اولیه " آموزش پایتون به کودکان و نوجوانان، با هدف آموزش مهارت های نرم،  آماده‌سازی برای آینده شغلی و علمی و توانمندسازی در حوزه مشاغل نوین فعالیت خود را آغاز نموده است.