Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

حرکت خبیثانه پارلمان اروپا علیه ایران اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛
بیانیه رئیس پارک علم و فناوری خراسان پیرامون حرکت خبیثانه پارلمان اروپا

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


بیانیه رئیس پارک علم و فناوری خراسان پیرامون حرکت خبیثانه پارلمان اروپا علیه ایران اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَيلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم وَآخَرينَ مِن دونِهِم لا تَعلَمونَهُمُ اللَّهُ يَعلَمُهُم ۚ (قرآن کریم، سوره انفال آیه ۶۰)

اگر سپاه نبود، کشور هم نبود.

سپاه پاسداران هنگامی تولد یافت که انقلاب اسلامی با انواع توطئه ها و شرارت های داخلی گروهک ها که از طرف ابر قدرتهای شرق و غرب هدایت می شدند، روبرو بود. از این رو مقابله جدی با آن ضرورت داشت و این امر مهم به عهده سپاه پاسداران گذاشته شد. سپاه پاسداران به تناسب ضرورت، در زمینه های نظامی، امنیتی، سیاسی وفرهنگی که در فرموده های امام امت به آنها اشاره شده است فعالیت کرد و نقش بسیار مهم و همه جانبه ای ایفا نمود.

این جمله حضرت امام که «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود» برای تعارف یا افزایش روحیه پرسنل سپاه نبوده بلکه فرمایشی مسئولیت آور بوده است و تاکیدهای مکرر ایشان بر بقا و تقویت سپاه، گویای اعتقاد و اعتماد عمیق ایشان به این نهاد انقلابی است.

روشن است اکنون که مخالفان ایران در پروژه ناامن سازی کشور ناکام مانده اند، تلاش می کنند با این اقدامات بی اساس، فشار سیاسی و رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران وارد کنند. هرچند این غیر قابل انکار است که پایه های مقبولیت نظام در میان مردم ایران مستحکم است و این فشارها نمی تواند برای آنها آورده ای داشته باشد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین نهادی برآمده از دل مردم ایران بوده که ضمن حراست از منافع ملی، نقشی ماندگار و انکار نشدنی در مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا ایفا کرده و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، عزیز دل مردم ایران در این راه با ایثار جان خود، امنیت و عزت مردم منطقه را ارتقا بخشید.

معرفی سپاه پاسداران به عنوان یک رکن حاکمیتی و دفاعی ملت و دولت ایران تحت اتهام تروریسم، ضمن آنکه نقض مقررات بین المللی از جمله قاعده منع مداخله در امور داخلی دیگر کشورها و احترام به حاکمیت دولت ها است، رویه ای تنش زا و خطرناک است که حتما با واکنش قاطع مجلس شورای اسلامی مواجه خواهد شد که عواقب منفی با نهادهای وابسته به سازمان های نظامی اتحادیه و کشورهای اروپایی را در پی خواهد داشت. مجلس در این زمینه تدابیر تقنینی دقیقی را طراحی کرده و آن را به جریان انداخته است.

تروریستی خواندن نیروی عظیم مردمی سپاه پاسداران، که با به زانو در آوردن و اضمحلال گروهک تروریستی غربی داعش، امنیت را به مردم جهان من جمله مردم اروپا هدیه کرد؛ خود جنایتی نابخشودنی است که در تاریخ ثبت خواهد شد و این عمل خبیثانه از قواعد حقوقی بین المللی و کنوانسیون‌های حقوق بشر بین الملل مطرود بوده و قابل پیگیری و رسیدگی است.

حراست از استقلال و امنیت کشور، سرنگونی داعش، دستگیری و به تور‌انداختن جاسوس‌ها و گاندوها، حفظ تمامیت ارضی کشور در برابر تجزیه‌طلب‌ها و مقابله با منافقین، تبدیل ایران به یکی از 10 قدرت نظامی جهان، حفظ امنیت آب‌های نیلگون خلیج‌فارس، ارتقای قدرت فضایی و ماهواره‌های امید، ارتقای قدرت و توان موشکی و پهپادی ایران، برگزاری رزمایش‌های متعدد و مکرر نظامی، رسالت‌های اجتماعی در بحران‌هایی نظیر سیل و زلزله، بسیج مردم و محرومیت‌زدایی، تقویت روحیه جهادی و فرهنگ ایثار و شهادت و... تنها گوشه‌ای از موفقیت‌ها و افتخارات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که دشمنان قسم‌خورده این مرزوبوم را به‌ ویژه در موضوع «انتقام‌های سخت» به آشفتگی کشانده و خواب را از آنان گرفته است.

اینجانب رئیس پارک علم و فناوری خراسان و به عنوان‌ نماینده خیل عظیم‌ مجموعه گسترده فناوری و دانش بنیان استان، این حرکت شیطانی و رذیلانه را که هدفی جز ناآرامی منطقه در بر ندارد را محکوم کرده و قدرت و قوت سربازان جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در ظل زعامت حضرت امام خامنه ای مقام عظمای ولایت از خداوند متعال مسئلت دارم.