Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

به همت معاونت پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان رضوی،
دومین همایش کانون قالبسازان استان خراسان رضوی برگزار شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان رضوی، چهارشنبه ۵ ام بهمن ماه، دومین همایش کانون قالبسازان استان در سالن همایش‌های پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار شد.

در این نشست، دکتر شریعتی با اشاره بر اهمیت برگزاری این نوع همایش‌های تخصصی در راستای شبکه سازی و توسعه تعاملات فیمابین شرکت های دانش بنیان و متخصص گفت: پارک خراسان آمادگی پذیرش مجموعه‌های فناور و خلاق صنعتی استان است.

مدیر توسعه کسب و کار پارک خراسان افزود: امسال با توجه به شعار سال ظرفیت‌های قابل توجهی برای ایجاد وتوسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در غالب قانون جهش دانش‌بنیان اضافه گردیده است که در شتاب گیری رشد این شرکت‌ها بسیار موثر خواهد بود.

شریعتی با تاکید بر نقش حمایتی همه جانبه پارک گفت: پارک خراسان علاوه بر حمایت‌های زیرساختی، با استفاده از ظرفیت کارگزاران تخصصی نقش حمایتی خوبی در توسعه کسب وکار برای شرکت‌های فناور و دانش بنیان ایفا کرده است.

وی ادامه داد: پارک در جهت تسهیل مسیر ارتباطی و با هدف حمایت از شرکت‌های حوزه قالبسازی، فضای برای استقرار کانون قالبسازان در پارک خراسان در نظر گرفته است و امید است فرصت ویژه ای برای حضور اقشار مختلف صنعتی و متخصصین در پارک فراهم آید و این مهم به رشد اقتصاد دانش‌بنیان زیست بوم استان کمک نماید.

در ادامه نیز دکتر خندان دل با اشاره بر اهمیت نقش اکوسیستم در جهت رسیدن به جهش اقتصادی گفت: ما باید با بهره گیری نگاه مهندسی در مسیر دانش‌بنیان حرکت کنیم و این جز با درک و شناسایی هدف و ابزارهای رسیدن به آن میسر نمی‌شود.

وی افزود: امروز در واحدهای مهندسی از شیوه های مرسوم و قدیمی استفاده می‌شود که این باعث اختلال در مسیر جهش تولید و به طبع آن کاهش جهش اقتصاد می‌شود.

خندان دل با اشاره بر اهمیت به کارگیری نیروهای جوان و کارآمد ادامه داد: دنیای امروز از جمله‌ی "من خودم همه چیز را می‌دانم" گذشته است و این روش به معنای حرکت در خلاف جهت مسیر جهش تولید است.

رئیس انجمن فنی مهندسی اتاق بازرگانی افزود: در چند ماه اخیر شاهد بودیم پارک خراسان از عوامل کلیدی در جهش و رونق تولید بوده است و نگاه ویژه‌ای  به حوزه فناوری دانشجویی داشته است.

وی تاکید کرد: ارتباط دانشگاه و صنعت باعث خلق دانش و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان است که این خود باعث رونق اقتصادی و خلق ثروت می‌شود.

در ادامه این نشست توسط مهندس قاسمی، مهندس قلی‌زاده و مهندس عسگری از اعضای هیئت رئیسه کانون قالبسازان و اتاق بازرگانی به ارائه گزارش سالانه فعالیت‌های کانون پرداخته شد.

شایان ذکر است در این همایش، شرکت کنندگان از نمایشگاه جانبی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور این حوزه بازدید به عمل آوردند.

همچنین در حاشیه برگزاری دومین همایش کانون قالبسازان، با هدف ایجاد شبکه سازی، مذاکرات B2B شرکت های حوزه قالبسازی برگزار شد.