Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان به نقل از خبرگزاری علم و فناوری اصفهان ؛ در اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی کار آفرینی شیخ بهایی ، طرح سیبنا در بخش فن آفرینان (شرکت های رشد یافته) از شرکت دانش بنیان اتوماسیون اداری حسیب ( پارک علم و فناوری خراسان ) با دریافت لوح زرین جشنواره و تسهیلات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رتبه دوم را کسب کرد.

هادی خواجه رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان اتوماسیون اداری حسیب، گفت: طرح ” ایجاد سامانه یکپارچه برنامه ریزی و بودجه ریزی مبتنی بر IPABS” یکی از طرح های راه یافته به مرحله نهایی سیزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی و برگزیده بخش فن آفرینان (شرکت های رشد یافته) است که این طرح برای اولین بار در کشور به موضوع پیاده سازی مدل IPABS در ابرسازمان ها پرداخته است.

وی با بیان این که   IPABS (Integrated Planning&Accounting&Budjeng System)، یکی از جدیدترین متدهای مورد استفاده در سطح جهان در حوزه مدیریت منابع و مصارف سازمانی است، اظهار کرد: هر سازمان منابعی در اختیار دارد که این منابع را در جهت رسیدن به اهداف خود مصرف می کند و IPABS  روشی برای بهینه سازی این فرآیند است.

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان اتوماسیون اداری حسیب افزود: سیبنا با مفهوم سامانه یکپارچه برنامه ریزی، نظارت و اجرا، در واقع یک ERP با محوریت برنامه و بودجه است که کلیه حرکات سازمان را بر اساس برنامه ها و اهداف مشروح در بودجه سازمان تحت کنترل در می آورد و جریان منابع و مصارف را  با دقت بسیار بالایی در دسترس مدیران عالی و کارشناسان اجرایی سازمان قرار می دهد، بنابراین روشی بسیار تاثیرگذار بر بهینه سازی حرکت سازمان های دولتی و خصوصی در مسیر  اقتصاد مقاومتی، و همچنین افزایش سلامت اداری و کاهش تخطی ها و فساد اداری است.

خواجه خاطر نشان کرد: این سامانه قابلیت اتصال به کلیه سامانه های اطلاعاتی مستقر در سازمان مشتری را دارا است و از این طریق نقش پل ارتباطی و بستر یکپارچه سازی نظام اطلاعاتی سازمان را بر عهده  می گیرد.

وی با اشاره به این که یکی از راهبردهای اصلی جشنواه شیخ بهایی شناسایی و ترویج طرح های برجسته دانش بنیان است، و سامانه سیبنا یکی از این طرح ها محسوب می شود، تصریح کرد: برآوردها و آنالیزهای کارشناسان و متخصصان حوزه برنامه ریزی سازمانی حاکی از این است که با اجرای این طرح، بودجه سازمان ها بین 2 تا 10 درصد بهینه می شود. این امر سبب صرفه جویی چندین میلیاردی سازمانهای هدف و از مصادیق ارزشمند اجرای اقتصاد مقاومتی است.

خواجه تاکید کرد: هدف عملیاتی این طرح آن است که به طور بسیار دقیق بودجه سازمان توسط این سامانه تا پایین ترین سطوح سازمان بنحوی تحت کنترل قرار گیرد که در عین اجرا، سطح اختیارات مدیران زیر مجموعه و همچنین میزان انعطاف پذیری سازمان خدشه دار نشود، همچنین در کلیه مراحل با توجه به حساسیت مبحث بودجه، اصول مالی و حقوقی آن رعایت  شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سیبنا محصول تلاش 12 ساله محققان شرکت دانش بنیان حسیب شامل کارگروهها و هسته های کارشناسی مختلفی در حوزه های برنامه و بودجه، مالی،IT، بازرگانی و اجرا  و غیره است. این سامانه در حال حاضر مدیریت بودجه ای در حدود 11 هزار میلیارد تومان در سازمان هایی همچون شهرداری مشهد، سازمان بهزیستی استان تهران، شرکت عمران و مسکن ثامن، سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری قزوین و غیره را به عهده دارد که از این حیث جزء موفق ترین طرح های  اجرایی دانش بنیان در سطح کشور به حساب می آید.

گفتنی است در سیزدهمین دوره جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی که روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت‌ در مجموعه سیتی سنتر اصفهان برگزار شد ، در بخش طراحان کسب و کار و فن‌آفرینان ۴۰۲ طرح در بخش طرح کسب و کار دانشجویی و ۲۶۳ طرح مربوط به بخش آزاد شرکت کردند .