Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان در نشست خبری شرکت ساینا پردازش گسترش شرق با اشاره به اینکه اقتصادی مقاوم و سالم در کشور جز از مسیر دانش بنیان شدن ممکن نیست خاطر نشان کرد: راه نجات اقتصاد، سالم سازی اقتصاد، کاهش رانت ها، توسعه اقتصاد مقاومتی با توجه به دیدگاه مقام معظم رهبری، از مسیر اقتصاد یادگیری، اقتصاد دانش بنیان و ایجاد نظام نوآوری است.

وی افزود: کشور ما از منظر تولید علم، دانش و نوآوری، جایگاه ویژه ای را در دنیا و منطقه به خود اختصاص داده است، اما چقدر این علم تبدیل به ثروت ، فناوری و تجاری سازی شده است؟ و چقدر توانسته در رفاه عمومی و عدالت اجتماعی جامعه ما نقش داشته باشد؟

رئیس پارک علم و فناوری خراسان ادامه داد: خوشبختانه در استان خراسان رضوی، مدیریت استان مخصوصا جناب مهندس رشیدیان استاندار محترم، معاونین ایشان به بحث علم، فناوری و دانش بنیان توجه جدی دارند و این خود عاملی سازنده در جهت تحقق اهداف ملی است.

دکتر سید حسن علم الهدایی با بیان اینکه کسب و کارهای کوچک و متوسط در کشور حل کننده مشکلات هستند خاطرنشان کرد: مجموعه دستگاه های عمومی، دولتی، خصوصی، صنعت و غیر صنعت باید فناوران و نخبگان کشور در شرکت های دانش بنیان را مورد حمایت قرار بدهند.

مریم نعمتی مدیر روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری خراسان هم در این نشست با اشاره به فعالیت شرکت دانش بنیان بهپویان امین منتظر از شرکت های فناور پارک خراسان اظهار داشت: شرکت بهپویان تنها شرکت دانش بنیان حوزه بهینه سازی مصرف انرژی کشور که دارای گواهینامه صلاحیت خدمات مشاوره بهینه سازی مصرف انرژی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.

وی افزود: پروژه های اجرایی این شرکت ختم به استان نمی شود و اکثر این پروژه ها ملی است که با تیکه بر دانش فنی متخصصان داخلی توانسته اند نیاز دستگاه های اجرایی کلان کشور را رفع کرده و به یکی از افتخارات ما در استان و کشور تبدیل شوند.

مدیر روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری خراسان همچنین با اشاره به فعالیت شرکت ساینا پردازش گسترش شرق ادامه داد: این شرکت فناور از شرکت های فعال مرکز رشد نیشابور است که با ایده سامانه همیاب 24، اولین، بزرگترین و تنهاترین ساامانه اطلاع رسانی و ردیابی دیجیتال موبایل، لپ تاپ و تبلت گمشده و سرقتی در استان و کشور مطرح شد.

نعمتی اظهار داشت: در این نشست همچنین از پرچم برافراشته شده بر قله اورست با شعار آب، نان و انرژی حق تمام مردم زمین است توسط دکتر مجید مذهبی یکی از مدیران شرکت بهپویان امین منتظر رونمایی می شود که این مهم نه تنها برای پارک خراسان و استان، بلکه برای کشور ایران افتخاری بزرگ محسوب می شود.

دکتر ایمان شریعتی مدیر مرکز فناوری نیشابور نیز در این نشست با بیان اینکه پارک علم و فناوری در راستای ماموریتی که برای توسعه تجاری سازی و ایجاد شرکت های فناور و دانش بنیان گام های مهمی را برداشته است خاطر نشان کرد : مرکز رشد فناوری نیشابور نیز یکی از قدیمی ترین مراکز رشد پارک بوده و به نمایندگی از پارک خراسان در حوزه های مختلف فعالیت می کند و ماموریت های پارک را در این شهرستان با توجه به فناوری های بومی دنبال می کند.

وی افزود: در شهرستان نیشابور زمینه های مختلفی از فناوری از جمله  کشاورزی، مکانیک، صنعت الکترونیک، انرژی و ict را دنبال میکنیم و در حال 25 شرکت فناور و نوپا در حوزه های ذکر شده فعالیت می کنند و در مجموع  60 واحد و تیم فناور را طی سالهای اخیر مورد حمایت قرار داده ایم.

در ادامه نشست مهندس هادی فتح آبادی مدیر توسعه فناوری شرکت ساینا پردازش گستش شرق با اشاره به مزایای سامانه همیاب 24 اظهار داشت: پیشگیری و کاهش سرقت کالاهای دیجیتال در کشور ، کاهش هزینه و زمان برای پیگیری کالاهای دیجیتال گمشده و سرقتی و صرفه جوی اقتصادی در ارائه خدما توسط دولت از جمله مزیت های این سامانه می باشد.

دکتر مجید مذهبی نیز در این نشست گفت: پرچم جمهوری اسلامی ایران را با شعار آب ، نان و انرژی حق تمام مردم زمین است را در قله اورست بَرافراشتیم تا اعلام دوستی و عدالت خواهی ایرانیان را به تمام مردم جهان اعلام کنیم.

مهندس مرتضی تقوایی مدیرعامل شرکت دانش بنیان بهپویان امین منتظر نیز در این جلسه بر حمایت مسئولین استانی و کشور بر حمایت از شرکت های دانش بنیان در ایجاد توسعه اشتغال پایدار تاکید کرد.

در پایان این نشست خبری ضمن پاسخگویی مسولین به سوالات خبرنگاران، پرچم برافراشته شده بر قله اورست با شعار آب، نان و انرژی حق تمام مردم زمین است توسط دکتر مجید مذهبی یکی از مدیران شرکت بهپویان امین منتظر و مهندس مرتضی تقوایی مدیرعامل این شرکت رونمایی شد.