Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم وفناوری خراسان ، در این جلسه که با حضور دکتر سیدحسن علم الهدایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی و جمعی دیگر از مدیران پارک صورت گرفت ، بولنخان آخمت، مدیر عامل شرکت اکوراس به همراه آقای الکساندر استبلوسکی، معاون فنی شرکت اِکوراس در زمینه های نیروگاهی و آغاز همکاری های مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند.   

در ادامه آخمت گزارشی فنی از سیستم منحصر به فرد شرکت اِکوراس عنوان کرد و با تاکید بَر اینکه در حال حاضر این سیستم در تمام کارخانه های بزرگ کشور قزاقستان و بسیاری از نیرو گاه های بزرگ روسیه و چند کشور دیگر پیاده سازی شده است و مصرف سوخت را به طرز چشمگیری کاهش داده است .

در این جلسه توافق شد تا ثبت اختراع محصول در ایران انجام شود و نسبت به استقرار این  شرکت قزاقستانی در پارک علم و فناوری خراسان رضوی و تست محصول در بعضی از کارخانه ها و نیروگاه ها در مشهد اقدام شود.  

همچنین آخمت مدیر عامل شکرت اکوراس در مصاحبه با خبرنگار امور بین الملل پارک خراسان رضوی  ، ضمن ابراز خرسندی از حضور در پارک ، از ظرفیت بالای ایران برای همکاری در زمینه پروژه های نیروگاهی سخن گفت و ابراز امیدواری کرد تا هر چه زودتر نسبت به ثبت و استقرار شرکت در ایران اقدام شود.

لازم به ذکر است شرکت اکوراس در آلماتی قزاقزستان در زمینه بهینه سازی سوخت کارخانجات و نیروگاه ها فعالیت دارد که سیستم منحصر به فرد این شرکت با عنوان "سیستم های آماده سازی و بهینه سازی سوخت مایع و گازی" دارای ویژگی های منحصر به فردی از جمله بازده 99.7%، صرفه جویی در مصرف گاز از 5 تا 15 درصد و مصرف نفت از 10 تا 30 درصد و کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن، 2 تا 5 برابر از حد معمول می باشد.