Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


آقای مهندس نظام خیرآبادی، مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی به همراه جمعی از مدیران این سازمان از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های مستقر بازدید کردند.
مدیران تامین اجتماعی استان خراسان رضوی در ابتدا از شرکت اکسیر رایانه صبا از شرکت های فناور پارک بازدید و در جریان فعالیت های این شرکت در زمینه داده کاوی قرار گرفتند. در این بازدید گزارشی از پروژه های این شرکت به ویژه پروژه ای در زمینه تحلیل داده های نسخه های بیماران برای سازمان تامین اجتماعی ارائه شد و مهندس حسینی، مدیر عامل شرکت اکسیر رایانه صبا مشکلات شرکت خود را در زمینه  مسائل بیمه ای مطرح کردند.
مدیران تامین اجتماعی خراسان رضوی همچنین از شرکت کاوش صنعت طوس از شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند که در این بازدید گزارشی از حضور شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی و صادرات محصولات ارائه شد.
در پایان این بازدید جلسه ای با حضور مدیران پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های فناور پارک و مدیران سازمان تامین اجتماعی خراسان رضوی برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه آقای مهندس امینی، معاون حمایت و پشتیبانی پارک علم و فناوری خراسان ضمن معرفی پارک اعلام کردند که طبق قانون، شرکت های مستقر در پارک طبق قوانین مناطق آزاد کار می‌کنند و از سال 1389 قانون دانش بنیان تصویب و از سال 1392 اجرایی شده است. ایشان ادامه دادند که قانون دانش بنیان مجموعه ای از معافیت ها و تسهیلات را برای شرکت های دانش بنیان مصوب می کنند و ما امیدواریم که بتوانیم از این تسهیلات به طور کامل بهره مند شویم ؛ در عین حال تمام شرکت های ما پایبند به قوانین دولتی هستند و جایگاه پارک، حمایتی، قانونی و دولتی است.
در ادامه این جلسه مدیران بعضی از شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان به بیان مشکلات خود در زمینه مسائل بیمه ای پرداختند و دیدگاه های خود را برای تسهیل امور بیمه ای شان مطرح نمودند.
آقای مهندس تدین، مشاور مالی شرکت های پارک علم و فناوری خراسان با بیان این که خیلی از شرکت های پارک به صورت پروژه ای کار می کنند؛ اعلام داشتند که 60 درصد از هزینه های شرکت ها قراردادهای انفرادی (شخصا به تنهایی) هستند و از این لحاظ شرکت ها متضرر می شوند. ایشان ضمن ابراز گلایه از عدم اگاهی کارشناسان بیمه نسبت به شرکت های فناور و نوآور، خواستار شفافیت سازی بیشتر در رابطه با قانون معافیت بیمه ای تا سقف 5 نفر گردیدند.
آقای مهندس عامل، مدیر عامل شرکت بوژمان در این جلسه مهم ترین مشکل شرکت های ICT را ناآگاهی کارشناسان بیمه از بخشنامه 3/ 14 (دستورالعمل نحوه شناسایی قراردادهای فناوری اطلاعات)عنوان کردند. مشکلات مربوط به فاکتور فروش و بازدید سرزده برای حسابرسی شرکت ها از دیگر گلایه هایی بودند که توسط ایشان مطرح گردیدند.
آقای مهندس تقوایی، مدیرعامل شرکت به پویان هم با بیان این که در حال حاضر 36 پروژه در  17 استان کشور در دست اجرا دارند، از نیاز خود به تمرکز در استان و عدم مراجعه به تهران برای پیگیری امور بیمه ای، تصحیح ضرایب و لزوم مکانیزه سازی قراردادها سخن گفتند.
در ادامه جلسه آقای دکتر علم الهدایی، رییس پارک علم و فناوری خراسان ضمن عرض خوشامدگویی به مدیران زحمتکش سازمان تامین اجتماعی خراسان بر ضرورت توجه جدی به بخش خصوصی و حمایت از کسب  وکارهای کوچک و متوسط تاکید کردند و اظهار امیدواری کردند که با آماده شدن کارشناسان خبره و آشنا به قوانین شرکت های فناور در صنعت بیمه، زمینه ارائه تسهیلات بیشتر فراهم گردد.
آقای مهندس خیرآبادی، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی خراسان رضوی ضمن تشکر از آقای دکتر علم الهدایی برای این دعوت، مهم ترین مشکل را عدم ارتباط درست بین صنعت و تامین اجتماعی عنوان کردند و بر ضرورت ارتباط بیشتر بین همکاران بیمه و مجموعه پارک علم و فناوری تاکید کردند.
ایشان در ادامه افزودند که عدم اطلاع شرکت ها از قوانین تامین اجتماعی یک مشکل بزرگ است و ما آمادگی داریم تا میزبان مسئولان حسابرسی و اداری شرکت ها در اداره تامین اجتماعی باشیم تا هم افزایی بیشتری برای حل مشکلات صورت بگیرد؛ در عین حال که تمام بخش نامه ها در سایت رسمی تامین اجتماعی وجود دارند.
آقای خیرآبادی تاکید کردند که در حال حاضر بعید است که بالای یک سال حسابرسی صورت پذیرد و اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد به ما اعلام شود.

آقای ابراهیمی، رییس اداره درآمد تامین اجتماعی خراسان رضوی هم در این نشست بیان داشتند که سازمان ما یک سازمان بسته و متمرکز و دستورات سلسله مراتبی است و از سوی نهادهای بالاتر مرتب بر عملکرد ما نظارت می شود. ایشان بر اهمیت حسابرسی سال به سال تاکید کردند و افزودند که ترک کار پرسنل حتما باید به سازمان اعلام شود. ایشان در رابطه با بخشنامه 14.3 هم اعلام کردند که این بخشنامه 39 مورد را در بر می گیرد که حتما باید شمول آن به تایید کارشناسان بیمه تامین اجتماعی برسد و مرجع تشخیص قرادادهای پژوهشی هم معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. آقای ابراهیمی از آمادگی برگزاری کلاس های آموزشی در این سازمان برای آشنایی شرکت ها با مقررات بیمه‌ای سخن گفتند.
آقای بهشتی، رییس شعبه هفت طوس سازمان تامین اجتماعی خراسان رضوی هم در این جلسه عنوان کردند که ما در تمام ساعات اداری در شعبه خود برای خدمت رسانی آمادگی داریم و سعی ما همواره بر این است که ارتباط سازنده ای با شرکت های فناور برقرار کینم.
در پایان مقرر شد تا بازدیدهای دوجانبه بیشتری بین شرکت های پارک علم و فناوری خراسان و سازمان تامین اجتماعی خراسان رضوی صورت بگیرد و کمیته ای نیز برای قراردادهای حوزه  ICT تشکیل شود تا مشکلات موجود به حداقل برسد.