Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


تور فناوری مدیران و کارشناسان شرکت ملی گاز ایران به همراه نمایشگاه توانمندی های شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان در حوزه انرژی و با حضور مهمانان ویژه در پارک علم و فناوری خراسان برگزار گردید.
آقای دکتر علم الهدایی، رییس پارک علم و فناوری خراسان در همایش مربوط به این مراسم ضمن خوش آمدگویی به تمام مهمانان بر اهمیت توجه به اقتصاد دانش محور و انرژی های نو و تجدیدپذیر تاکید کردند. ایشان با بیان این که گاز در مقایسه با سایر انرژی ها، پاک تر، محلی تر و غیرقابل تحریم تر است، از همکاری و تعامل خوب پارک علم و فناوری خراسان با تمام مدیران انرژی کشور سخن گفتند.
آقای دکتر قادری فر، رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور در این همایش اعلام کردند که ما حدود 15 ستاد توسعه فناوری در سراسر کشور داریم و یکی از این ستادها، ستاد توسعه فناوری های انرژی است. آقای قادری فر در ادامه افزودند که این اولین بار است که در کشور یک پارک علم و فناوری اقدام به برگزاری نشست B2B و تور فناوری در حوزه انرژی نموده و وظیفه ما است که زمین بازی را برای پیشرفت شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم.
 آقای رسولیان، سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی با بیان این که ما با افزایش تعرفه نمی توانیم جلوی واردات بی رویه کالا را بگیریم، بر اهمیت رقابتی بودن تولیدات در سطح استان و نقش برجسته شرکت های فناور برای تحقق این امر تاکید کردند. ایشان از کشور هنگ کنگ به عنوان چهارمین بازار اقتصادی خراسان رضوی نام بردند و از صادرات 10 میلیون دلاری شرکت های دانش بنیان استان در سال گذشته خبر دادند. آقای رسولیان همچنین اعلام کردند که کارگروه شرکت های دانش بنیان با دبیری پارک علم و فناوری خراسان شکل گرفته است و امیدواریم که جلسات آن، عملیاتی و در جهت حل مشکلات شرکت های دانش بنیان باشد.
در ادامه این همایش، آقای مهندس تفضلی، مدیر مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان به معرفی خدمات و شرکت های مرکز رشد انرژی پرداختند. آقای تفضلی با بیان این که بیش از 50 شرکت در مرکز رشد انرژی پارک فعالیت دارند، محوریت مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان را صنعت گاز عنوان کردند. ایشان همچنین از تفاهم نامه پارک با پالایشگاه خانگیران، شرکت ملی گاز خراسان، متجمع گاز پارس جنوبی و پژوهشگاه صنعت نفت خبر دادند و هدف از برگزاری این تور را آشنایی با ظرفیت های شرکت های فناور و برگزاری جلسات B2B عنوان کردند.
خانم دکتر رضوی، نماینده دولت در صندوق فناوری پژوهش خراسان رضوی هم در این جلسه عنوان کردند که بیش از 49 درصد از سهام صندوق می تواند متعلق به نهادهای دولتی باشد که بخش عمده آن بین پارک علم و فناوری خراسان و دانشگاه فردوسی تقسیم می شود. خانم رضوی تاکید کردند که در سال گذشته بیش از 10 میلیارد تومان به شرکت های فناور و دانش بنیان اعطای تسهیلات داشته اند و بالغ بر 90 درصد از شرکت های پارک از تسهیلات صندوق استفاده کرده اند.
در این مراسم همچنین از زحمات آقای مهندس منبتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز شهید هاشمی نژاد تقدیر و تشکر به عمل آمد. آقای مهندس منبتی در سخنان خود مهم ترین وظیفه پارک های علم و فناوری را تلفیق دانش و تخصص و امکانات و تجهیزات عنوان کردند و شرط همکاری خود را با مجموعه پارک علم و فناوری خراسان، حضور  و سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان در منطقه سرخس اعلام کردند.