Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


هجدهمین نمایشگاه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خراسان رضوی در شامگاه 20 ام آذرماه 96 با اعلام برترین ها به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، علیرضا رشیدیان در آیین اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی، اظهار کرد: نمایشگاه استان خراسان رضوی طی سه سال گذشته همواره رتبه اول را در کشور کسب کرده است و امیدواریم امسال نیز بتواند به عنوان استان برتر انتخاب شود و جایگاهی که شایسته نام خراسان و دانشگاهیان،دانش‌ آموزان و طلاب است را به دست آورد.

وی ادامه داد: امیدواریم این روند روبه رشد و توسعه پژوهش در استان همواره پیشرو‌ و صعودی باشد تا به جایی که شایسته ملت و کشور ماست دست یابیم.

رشیدیان افزود: پژوهشی که منطبق با نیازهای مختلف در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی باشد، مسلما سریعتر در صحنه عمل به کار گرفته خواهد شد و کمک زیادی به مدیران استان و الگوی خوبی برای بهره‌گیری از علم و‌دانش در حل معضلات استان باشد.

وی هدف از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی آشنایی مردم با ظرفیت‌های علمی و پژوهشی استان دانست و عنوان کرد: امام خمینی (ره) همواره تاکید داشتند که «ما می‌توانیم» و امروز نمایشگاه پژوهش درواقع نمایشی از ظرفیت‌های فرزندان این آب و خاک برای تحقق شعار ما می‌توانیم است.

استاندار خراسان رضوی با تاکید براینکه پژوهشگران ما در تمام حوزه‌ها از جمله تحریم‌ها توانسته‌اند بسیاری از مشکلات کشور را حل کنند، اضافه کرد: بعضی از قطعاتی که تنها در شرکت‌های خارجی کشور تولید می‌شد، امروز با کیفیت بهتر توسط پژوهشگران تولید می‌شود؛ شرکت‌های دانش بنیان استان سال گذشته 10 میلیون دلار تولید داشتند که باعث افتخار است.

رشیدیان با بیان اینکه در زمینه پژوهش و پژوهشگر، سه مسئله سخت افزار، نرم افزار و نیروی انسانی اهمیت دارد، ادامه داد: مسئله بکارگیری و بهره‌برداری از پژوهش‌های علمی در صنعت و جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

همچنین در پایان، از غرفه پارک علم و فناوری خراسان به عنوان غرفه برتر در نمایشگاه تقدیر شد.

شایان ذکر است که شرکت برتر استانی نیز لوح تقدیر خود را در این نمایشگاه دریافت نمودند که ای سه شرکت از جمله شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان نیز می باشند.

شرکت سامانه های دقیق نوین افراز با عنوان شرکت دانش بنیان نوپای برتر، شرکت داریا دانش با عنوان افتخار فناور برتر در حال رشد و همچنین شرکت بهپویان امین منتظر با کسب عنوان شرکت دانش بنیان تولیدی برتر منتخب استان شدند.