Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


شرکت امید پتروانرژی خاوران، فعال در زمینه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه مهندسی شیمی و نفت و از شرکت های مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان از تجهیزات خود با عنوان سیلاب زنی مغزی در هجدهمین نمایشگاه بین المللی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار رونمایی کرد.
آقای رحمتی از اعضای این شرکت با بیان این که تجهیزات سیلاب زنی در مباحث پژوهشی ازدیاد برداشت استفاده می شود، از محصول هلیوم پیکنومتر گازی (Gas Pycnometer) به عنوان اولین پروژه خود در پارک نام برد که افزایش ساخت و فروش آن از جمله برنامه های آتی این شرکت است.
وی از دقت بسیار بالای پیکنومتر گازی در اندازه گیری چگالی در مباحث مربوط به سیمان، خاک، جاذب ها، کاتالیست ها و نانومواد به عنوان کاربردهای این محصول نام برد که تاییدیه های آن از دانشگاه فردوسی مشهد اخذ شده است.
آقای رحمتی همچنین از پروژه دستگاه شبیه ساز سنگ مخزن ( TriAxial rock) برای اولین بار در کشور به عنوان پروژه بعدی این شرکت نام برد که طراحی آن صورت گرفته و می توان بحث های ژئومکانیکی نمونه سنگ مخزن در فشارهای بالای مکانیکی و فشار تزریق سیال در دماهای بالا را بررسی کرد و اظهار امیدواری کرد که ساخت آن هر چه سریع تر آغاز شود.