Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


نشست فصلی شرکت های امور موسسات پارک علم و فناوری خراسان با حضور مدیران پارک و مدیران عامل شرکت های فناور پارک برگزار شد.

در ابتدای این نشست، آقای قنبری، معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک گزارشی از برنامه های آینده پارک ارائه کرد. ایشان برنامه دعوت از مدیران مجتمع گاز پارس جنوبی، تعامل کارشناسان پارک و بیمه و برگزاری اولین لیگ فوتسال شرکت های دانش بنیان را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.

آقای امینی، معاون فناوری پارک در این نشست درباره سایت جدید پارک گفت: ایده ما این است که برای هر شرکت یک صفحه اختصاصی در سایت قرار گیرد. وی برگزاری نشست شرکت ها و مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی را از جمله برنامه های آینده پارک اعلام کرد که مذاکرات آن با دکتر سلطانی انجام گرفته است.

آقای مظلوم زاده، مدیر امور موسسات پارک هم از پیگیری برای تشکیل انجمن شرکت های دانش بنیان استان خراسان رضوی خبر داد که مراحل آن در دست بررسی است.

آقای صراف، مدیر تجاری سازی پارک از برگزاری نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در دمشق خبر داد که رایزنی لازم برای حضور شرکت های دانش بنیان پارک در این نمایشگاه صورت گرفته است. ایشان برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی شناخت اتاق بازرگانی، مکاتبه با 42 سرمایه گذار بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در پارک، مذاکره با سازمان همیاری های شهرداری و اداره کل اوقاف برای جذب سرمایه، امضای تفاهم نامه با 5 کارگزار تخصصی در حوزه تامین مالی، صادرات و بیمه و توافق برای استفاده از افراد باتجربه در زمینه کسب و کار به عنوان منتور را از اهم فعالیت های صورت گرفته عنوان کرد.   

آقای استادی، نائب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی مهمان ویژه این نشست بود و به ارائه گزارشی از خدمات مرکز تجاری خانه صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی در عمان پرداخت. ایشان از جمله مزایای ویژه صادرات و سرمایه گذاری در کشور عمان به قرابت تاریخی و مذهبی دو کشور، علاقه ویژه دولت و ملت عمان به محصولات ایرانی، قدرت خرید بالای مردم عمان و دسترسی آسان به شرق آفریقا و بازار کشور یمن اشاره کرد. آقای استادی اعلام کرد که این مرکز برای ارائه خدمات به تمام شرکت های دارای محصولات های تک آمادگی دارد.

پایان این نشست با اهدای جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری به شرکت های فناور پارک همراه بود. شرکت های نیرونماد خراسان، گلدنت، نیان الکترونیک، صنایع پخت مشهد، دارویی نصر و مشهد صدرا موفق به کسب جوایز ویژه گردیدند.