Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی مرکز رشد فناوری نیشابور شرکت دانش بنیان تکاپو صنعت نوین خیام موفق به اخذ مجوز دانش بنیان از معاونت علمی ریاست جمهوری گردید.
مهندس سید مرتضی حسینی مدیرعامل شرکت دانش بنیان تکاپو صنعت نوین خیام با اشاره به اینکه این شرکت کار خود را در زمینه طراحی و تولید ماشین های نوین تراش گوهر سنگها (به ویژه سنگ فیروزه)در مرکز‌ رشد‌نیشابور آغاز کرده است ،تصریح کرد این شرکت
اولین شرکت خصوصی در ایران می باشد که فناوری صنعت کنترل عددی را در بحث تراش گوهر‌سنگها به صورت فست بکار گیری نموده است.
شرکت تکاپو صنعت نوین خیام در دی‌ماه ۱۳۹۶موفق پس از طی مراحل نظارت و ارزیابی موفق به دریافت مجوز دانش بنیان شد .
به گزارش روابط عمومی مرکز رشد فناوری نیشابور با توجه به ارزش‌افزوده‌ای که از محل این صنعت و هنر بدست می آید براحتی میتوان هم زمینه اشتغال پایدار را ایجادکرد و هم در بحث تولید فراوردهای سنگی در منطقه با توجه به اینکه مشهد بعنوان شهر جهانی گوهر سنگها در بین شهرهای جهان شناخته شده است خوش درخشید و از این ظرفیت استفاده نمود.
همچنین خاطر نشان می نماید از تولیدات این مجموعه میتوان به  تولید‌ماشینهای کنترل عددی در ارتباط با گوهر‌سنگها اشاره کرد. به گفته مهندس سید مرتضی حسینی که خود از نخبگان جوان نیشابوری می باشد ،در این مجموعه در حال حاضر  شش نفر نیرو به صورت مستقیم و چهار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار‌هستند که این ظرفیت به بیش از ده دبرابر قابل افزایش می باشد که همه این موارد در طرح توسعه کسب و کار این شرکت دیده شده است.