Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مرکز مبادلات فناوری ایران-قزاقستان با حمایت پارک علم و فناوری خراسان ضمن پیشرفت در اجرای پروژه فروسیلیس آلومینیوم، پروژه های جدیدی را نیز در دستور کار خود قرار داده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، پروژه مدل سازی میادین نفتی بین پژوهشگاه ملی نفت ایران و شرکتی از قزاقستان امضا شده است و پروژه جداسازی آب از نفت در چاه های نفتی نیز با پژوهشکده ملی نفت منعقد شده که در میادین نفتی خلیج فارس اجرا خواهد شد.
پروژه تولید پلی اتیلن ‌پلی پروپیلن از گاز مایع، عنوان دیگر پروژه این مرکز است که توسط تیم ایرانی به همراه شرکای چینی و فرانسوی در قزاقستان اجرا می شود.
راه اندازی و بهره برداری از سامانه تجارت فناوری تا انتهای سال نیز از جمله اهداف این مرکز است. هدف از این سامانه، تجارت مستقیم با مصرف کنندگان در کشورهای بازار  هدف می باشد.
دفتری ذیل مرکز مبادلات فناوری ایران-قزاقستان در شهر سن پترزبورگ روسیه دایر شده است که در جهت توسعه فضای تجاری این مرکز با کشور های همسایه فعالیت می کند.
از جمله خدمات این مرکز برای کمک به توسعه صادرات محصولات شرکت های فناور می‌توان به محصولات شرکت فناور رای صنعت اشاره کرد که دفتری به منظور معرفی و ارائه محصولات این شرکت در مرکز ملی فرآوری مواد معدنی قزاقستان در نظر گرفته شده است.