Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


آقای رضا شیران خراسانی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با حضور در پارک علم و فناوری خراسان، ضمن بازدید از شرکت های مستقر در جلسه ای با حضور مدیران پارک و مدیران عامل شرکت های فناور پارک شرکت کرد.
آقای دکتر علم الهدایی، رییس پارک علم و فناوری خراسان در این جلسه اعلام کرد: به عقیده بسیاری از صاحبنظران، پارک خراسان در نیمه شرقی کشور کارهای بسیار شگرفی را انجام داده و تبدیل علم به فناوری و محصول و رفع بیکاری و تولید اشتغال از مهم ترین اقدامات پارک بوده است. آقای علم الهدایی گفت: انتظار ما این است که در مجلس حمایت خوبی از پارک های علم و فناوری در جهت اشتغال زایی و خلق ثروت در کشور صورت بگیرد.
آقای شیران خراسانی و هیات همراه در بازدید از شرکت سامان دارو، از شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان و تحت حمایت آستان قدس رضوی با مراحل فنی ساخت داروی فاکتور 8 آشنا شدند.  آقای شیران خراسانی همچنین از شرکت کاوش صنعت طوس بازدید و در جریان مراحل ساخت پمپ‌های سرعت بالای این شرکت در حوزه نفت و گاز قرار گرفت.
آقای شیران خراسانی از شرکت بهپویان فعال در زمینه بهینه سازی و هوشمندسازی انرژی نیز بازدید کرد. آقای مهندس تقوایی، مدیرعامل شرکت بهپویان در این بازدید بر نقش مهم این شرکت در تصمیم سازی برای شبکه های بزرگ ابعاد با در نظر گرفتن تمامی عوامل و محدودیت ها تاکید کرد و مشکلات شرکت خود را در رابطه با همکاری با ارگان های دولتی مطرح نمود. آقای شیران هم تنها راه نجات اقتصاد کشور را در مقطع کنونی، بهینه سازی مصارف و افزایش بهره وری عنوان کرد و حوزه کاری شرکت هایی همچون بهپویان را بسیار حائز اهمیت دانست.
در ادامه آقای شیران خراسانی از شرکت اکسیررایانه صبا فعال در زمینه واکاوی داده ها بازدید کرد. در این بازدید، آقای مهندس حسینی ، مدیرعامل شرکت اکسیر رایانه صبا گفت: در بحث داده کاوی مراحل کار بسیار پیچیده است و ما سعی کرده ایم به مرور زمان با تحقیق و توسعه به الگوریتم های تلفیقی و تکاملی و توسعه یافته دست یابیم . ایشان از همکاری این شرکت با سازمان مخابرات و شهرداری مشهد در بحث داده کاوی و پیش بینی الگوهای رفتاری سازمانی خبر داد.  
شرکت اتوماسیون اداری حسیب مقصد نهایی بازدیدهای نماینده مردم مشهد در پارک علم و فناوری خراسان بود و ایشان در جریان روند کار سامانه جامع مدیریت منابع شرکت حسیب و به کارگیری آن در شهرداری مشهد و سازمان بهزیستی قرار گرفتند.
مدیران عامل شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان در جلسه مشترک با آقای شیران خراسانی به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند. از جمله مباحث مطرح شده از سوی مدیران عامل شرکت ها می توان به انتقاد از بوروکراسی حاکم بر سیستم اداری کشور، درخواست برای اصلاح روند برگزاری مناقصه ها، تحقق اختصاص 5 درصد از منابع صندوق نواوری و شکوفایی به صندوق پژوهش در جهت اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان، درخواست شرکت های تجهیزات پزشکی برای وصول مطالبات از بیمارستان های دولتی و درخواست شرکت تولید کننده کمباین مکانیزه برداشت برنج برای بازنگری در قانون ارائه تسهیلات به برنج کاران اشاره کرد.
در پایان جلسه آقای شیران خراسانی با اشاره به دستاوردهای کشور در عرصه فناوری از جمله ساخت سد، تولید سیمان، پتروشیمی، فولاد و برق، گازرسانی، پیشرفت های پزشکی، و افزایش امید به زندگی در کشور گفت: با وجود تلاش های بسیار هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم. ایشان بر لزوم تمرکز زدایی و توزیع قدرت و توجه جدی به بحث بهینه سازی مصارف و منابع برای حل مشکلات کشور تاکید کرد.