Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

بازدید رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه از پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

صفحه رویداد

خبر رویداد


دکتر غلامرضا گرایی نژاد، رییس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه و هیات همراه از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های مستقر بازدید و در نشستی با حضور دکتر علم الهدایی، رییس پارک علم و فناوری خراسان شرکت کردند.
آقای گرایی نژاد و هیات همراه در بازدید از شرکت سامان دارو، از شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان و تحت حمایت آستان قدس رضوی با مراحل فنی ساخت داروی فاکتور 8 آشنا شدند. در این بازدید عنوان شد: ساخت داروی فاکتور 8  در انحصار شرکت های آمریکایی و اروپایی است، با اینحال مراحل ساخت آن از 13 سال پیش در کشور آغاز شده است و در حال حاضر شرکت ثامن دارو در حدود 20 درصد از بازار مورد نیاز بیماران ایرانی را تامین می کند.
آقای گرایی نژاد همچنین از شرکت ماشین های دوار خاور بازدید و با تجهیزات دوار صنعتی ساخت این شرکت در صنایع مختلف آشنا شد و در جریان مشکلات و دغدغه های مالی این شرکت قرار گرفت.
بازدید از شرکت کاوش صنعت طوس و آشنایی با ساخت پمپ های سرعت بالای نفت و گاز، آخرین مرحله از بازدیدهای دکتر گرایی نژاد در پارک علم و فناوری خراسان را شکل داد.
آقای دکتر علم الهدایی در نشست مشترک با آقای گرایی نژاد ضمن اشاره به فعالیت های بین المللی پارک علم و فناوری خراسان و نقش مهم شرکت های پارک در برآوردن نیازهای کشور در اوج دوران تحریم، اظهار امیدواری کرد که نتایج این بازدید منجر به پشتیبانی و حمایت بودجه ای بیشتر از پارک خراسان در جهت پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی گردد.
آقای مهندس مهذب، مدیر گروه طرح و برنامه پارک علم و فناوری خراسان هم خواستار فراهم شدن زیرساخت‌ها برای فعالیت پارک های علم و فناوری در حد استانداردهای بین المللی شد.
آقای گرایی نژاد هم در این نشست بر لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی در پارک های فناوری تاکید کرد و گفت: توجه به ارزش افزوده بالایی که شرکت های فناور و دانش بنیان به وجود آورده اند، نشان می دهد که پارک های علم و فناوری در کشور مسیر درست را پیموده اند.

 نویاتک