Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


وزیر علوم: با توجه به اینکه کشور ما با تاخیر به تعاملات بین المللی وارد شده است باید فعالیت هایمان را در این زمینه بازنگری کنیم.

دکتر مرتضی سرمدی ، قائم مقام وزیر امور خارجه :کاربرد علم برای دیپلماسی ، شیوه‌ای برای ساخت و بهبود روابط بین‌ دولت‌ها است و این همان چیزی است که برای سیاست خارجی اکنون ما بسیار مهم است.

دکترسرمدی: موفقیت یک کشور در تصویرسازی و برندسازی بین‌المللی بسیار مهم است. دیپلماسی عمومی بخش‌های مختلفی دارد که یکی از آنها دیپلماسی علمی است، اگر ما علم را یک موضوع عمومی و فراگیر بدون در نظر گرفتن سرزمین و قوم و نژاد در نظر بگیریم و سمت‌گیری خاصی نداشته باشیم، لذا همکاری‌های علمی جزو همکاری‌هایی است که کمترین برخوردها و تنش‌ها و در واقع بهترین و آرام‌ترین ارتباطات را بین دولت‌ها شکل می‌دهد.

دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل: در سه سال گذشته،‌تعداد ۸۵۳ تفاهم نامه با دانشگاه های خارج از کشور منعقد شده که از این تعداد، ۳۷۶ تفاهم نامه اجرایی شده است"
سیاست فعلی وزارت علوم اجرای تفاهم نامه های منعقد شده با دانشگاه ها و موسسات علمی و معتبر بین المللی، به جای امضای تفاهم نامه های جدید است.

حضور خانم نعمتی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان در همایش معاونان بین الملل دانشگاه‌ها

در هشتمین همایش بین المللی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، دو میزگرد تخصصی با عناوین «طرح‌های تحقیقاتی مشترک بین‌المللی، حمایت‌ها و روندها» و «برنامه ششم توسعه، همکاری‌های علمی بین‌المللی و وظایف آموزش عالی» با حضور استادان و صاحب‌نظران حوزه آموزش بین الملل در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد.