Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


همایش بانوان کارآفرین مشهد در حوزه ICT با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی، مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی، رییس حوزه ریاست و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان و جمعی از بانوان کارآفرین موفق استان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
آقای خلیلی، مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در سخنانی در این همایش اظهار داشت: ICT از جمله پدیده‌هایی است که در طی دهه اخیر توانسته است تا جایگاه خود را در جهان به عنوان موتور پیشران توسعه کشورها رقم بزند و سهم بانوان در این مقوله کاملا برجسته و قابل رویت است.
ایشان ضمن اشاره به دستاوردهای دولت در حوزه ICT گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا در حوزه ICT را به عنوان اولین مرکز در سطح کشور در استان خراسان رضوی ایجاد کرد که وظیفه مشاوره و حمایت از تمام فعالان این عرصه را بر عهده دارد و مسئولیت مهم این مرکز به آقای جاهدی، مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان واگذار شده است.
خانم نعمتی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان در سخنان خود در این همایش تاکید کرد: زنان کشور ما می‌توانند پایاپای مردان در جایگاه های مهم موفق باشند و نقش خود را در عرصه‌های مختلف ایفا کنند. وی گفت: بعضا شرایطی پیش می‌آید که زنان در وضعیت سختی قرار می‌گیرند و از شرایط ایده‌آل فاصله می گیرند ولی علی رغم این شرایط سخت بسیار موفق هستند، چرا که به خود و توانمندی‌های خود ایمان دارند.
خانم سلجوقی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی نیز در سخنان خود ضمن اشاره به رتبه پایین کشور در شاخص برابری جنسیتی در مقایسه با دیگر کشورها خواستار حضور فعال تر بانوان در اجتماع و عرصه کارآفرینی با انگیزه و اعتماد به نفس بالاتر شد.
در این همایش، خانم مرضیه خزائی، مدیرعامل شرکت رایانیک و تولیدکننده محصولات لمسی و تعاملی یوسنسی، خانم لیدا تیموری، مدیرعامل رکاد و مدرس دانشگاه و کارآفرینی، خانم محیا مومن زاده، از موسسان استارتاپ سفارش غذای آنلاین چیندی و خانم سمیرا امیری، موسس و مدیر پروژه استارتاپ آی پارتمان به توصیف مراحل مختلف زندگی شان و رموز موفقیت خود در کسب و کار پرداخته و تجربیات خود را در اختیار حاضران قرار دادند.
در پایان همایش از جمعی از کارآفرینان عرصه ICT با اهدای جوایز نفیس، تقدیر و تشکر به عمل آمد.