Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

برگزاری گردهمایی بزرگ استارت‌آپی مشهد

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


گردهمایی بزرگ استارت‌آپی، هم‌زمان با نودوپنجمین همفکر مشهد، دو‌شنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در پردیس سینمایی اطلس مشهد با حضور ۱۶۰ نفر از تیم‌های استارت‌آپی، پرسنل شرکت‌‌های دانش‌بنیان و نوآور برگزار شد.

این رویداد به همت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا واحد خراسان رضوی، مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان و پردیس سینمایی اطلس با همراهی همفکر مشهد و ایران‌تداکس و به مناسبت بزرگداشت روز «کارگر» برگزار شد.

این گردهمایی، با هدف اصلی یک دورهمی سینمایی و شبکه‌سازی به همراه تیم کاریشان برنامه‌ریزی شده‌بود، قبل از اکران فیلم سینمایی، تد تاک «فقط با ده دقیقه تمرکز» از اندی پادیکامب پخش شد. پادیکامب یکی از کارشناسان تمرکز حواس، با یک تکنیک خیلی ساده به شما یاد می‌دهد که چگونه با چند دقیقه تمرین روزانه می‌توانید تمرکز ذهنی خود را به نحو شگفت‌آمیزی تقویت کنید و از نگرانی و اضطراب، خود را رهایی دهید.

فیلم سینمایی «The Funder»، فیلم انتخابی از بین چند فیلم پیشنهاد شده شرکت‌کنندگان این گردهمایی بود. این فیلم نشان می‌دهد که چطور فردی به نام رِی، که یک فروشنده‌ معمولی اهل ایالت ایلینوی بود، با برادران مک‌دونالد که در دهه ۱۹۵۰ در جنوب ایالت کالیفورنیا یک مغازه فروش همبرگر داشتند آشنا شد. رِی از سیستم بسیار سریع درست کردن برگرها توسط این برادران خوشش آمد و متوجه شد که آن‌ها پتانسیل تبدیل شدن به یک نام بزرگ را دارند. او خود را در موقعیتی قرار داد که بتواند کمپانی را از برادران بگیرد و در نهایت آن را تبدیل به یک امپراتوری میلیارد دلاری کرد.

علی جاهدی، مدیر مرکز رشد ارتباطات و فناوری اطلاعات پارک علم و فناوری خراسان از درآمد ۷۰ میلیادی شرکت‌های این مرکز رشد و افزایش ۲۵ درصدی تعداد پذیرش‌ها نسبت به سال گذشته و جذب بیش از ۲۰ میلیارد سرمایه خطرپذیر برای شرکت‌های این مرکز رشد، خبر داد. جاهدی دستیابی به این دستاورد را حاصل ۱۴ سال فعالیت‌های این مرکز و حضور بهترین مشاوران و منتورهای خراسان رضوی بیان کرد.

پس از اکران فیلم، مطابق روال گذشته همفکر مشهد، شرکت‌کنندگان این رویداد پس از اکران فیلم به شبکه‌سازی پرداختند.