Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


جناب آقای جمشیدی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی به همراه جمعی از معاونان و کارشناسان این سازمان با حضور در پارک علم و فناوری خراسان از شرکت های دانش بنیان مستقر در مجموعه پارک بازدید کردند.
🔹آقای جمشیدی در بازدید از شرکت سامان دارو در جریان مراحل تولید داروی فاکتور هشت خون به روش نوترکیب ساخت این شرکت قرار گرفت. در این بازدید عنوان شد که شرکت سامان دارو به مدت سه سال برای تولید داروی فاکتور هشت بیماران هموفیلی، مطالعه بالینی انجام داده است و چهارمین شرکت در دنیا می باشد که به این فناوری دست یافته است. همچنین گزارشی از قیمت داروی فاکتور هشت در کشورهای مختلف جهان و قیمت تمام شده آن در ایران ارائه و اعلام شد که این شرکت در حال حاضر حدود 19 درصد از بازار این دارو را در کشور پوشش می دهد.
🔹رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همچنین از شرکت کاوش صنعت طوس دیدن و با مراحل ساخت پمپ های سرعت بالای صنعت نفت و گاز و پکیج ویژه نمک زدایی نفت خام از تولیدات این شرکت آشنا شد. مهندس ناصری حسینی، مدیر عامل شرکت کاوش صنعت ضمن ارائه گزارشی از پروژه ها و اهداف جدید صادراتی این شرکت، پیشنهاد تشکیل مینی پلنت در شهرهای مختلف کشور توسط این شرکت را مطرح نمود. ایشان همچنین تاخیر در پرداخت مطالبات از سمت ارگان های دولتی و معضلات روابط بانکی در امور بین الملل و صادراتی را به عنوان مشکلات عمده این شرکت عنوان کرد.
🔹شرکت دانش بنیان بهپویان فعال در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی، مقصد نهایی بازدیدهای آقای جمشیدی و هیات همراه بود. در بازدید از شرکت بهپویان به یکی از پروژه های این شرکت با سازمان آب و فاضلاب به عنوان یکی از بزرگترین قراردادهای پژوهشی این سازمان اشاره شد که 35 درصد صرفه جویی را در این حوزه به همراه داشته است.

🔹آقای جمشیدی در دیدار با دکتر علم الهدایی، رییس پارک علم و فناوری خراسان و مدیران پارک به ماده 180 قانون بودجه کشور اشاره و اعلام کرد: قانون توازن منطقه ای در بودجه امسال به ما اجازه می دهد تا به پارک‌های علم و فناوری اعتبار بدهیم و ما در سازمان مدیریت و برنامه ریزی تلاش خود را برای تحقق این امر انجام خواهیم داد.
🔹آقای دکتر علم الهدایی هم در این بازدید از پارک علم و فناوری خراسان به عنوان نماد کامل اقتصاد مقاومتی نام برد که اختصاص اعتبار و سرمایه گذاری در آن، زمینه اشتغال بسیاری از جوانان تحصیل کرده استان را فراهم می‌آورد.