Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


تفاهم نامه‌ای با هدف انجام همکاری‌های مشترک تخصصی پارک علم و فناوری خراسان و مرکز رشد فناوری نیشابور با کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی منعقد شد.

🔻این تفاهم نامه توسط دکتر علم الهدایی، رییس پارک علم و فناوری خراسان و مهندس محمد جواد پیش بین، رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی و در حضور آقای شریعتی، مدیر مراکز رشد پارک و مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور و آقای امینی، معاون حمایت و پشتیبانی فناوری پارک به امضا رسید.

🔻آقای پیش بین، رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی در مصاحبه با کارشناس خبر پارک علم و فناوری خراسان در رابطه با سابقه این کانون گفت: کانون در گذشته تحت عنوان کانون فیروزه به همت پارک علم و فناوری خراسان و معاونت علمی و فناوری در مشهد شروع به کار کرد. بر اساس تغییر سیاستی که در معاونت علمی به وجود آمد ، کانون با اتخاذ رویکرد فناورانه و نوآورانه تحت عنوان کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران درسطح کشور شروع به فعالیت کرد.

🔻آقای پیش بین گفت: بر اساس اساسنامه یکی از وظایف ما ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی در حوزه جواهرات و سنگ های قیمتی است و تاکنون 14 تفاهم نامه همکاری با ارگان ها و سازمان های مختلف در این راستا منعقد کرده ایم.

🔻ایشان در رابطه با تفاهم نامه همکاری با پارک علم و فناوری خراسان اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه ای که منعقد شد امیدوار هستیم که آزمایشگاه تخصصی فیروزه در مرکز رشد نیشابور به زودی تجهیز شود و در شهر نیشابور که به عنوان قطب فیروزه جهان مطرح است، فضای کسب و کار به سمت علمی شدن بیشتر پیش رود.
🔻آقای پیش بین همچنین از تدوین استاندارد فیروزه نیشابور و تعریف کد ملی برای آن توسط کارشناسنان کانون خبر داد و اظهار امیدواری کرد که از این به بعد، فیروزه نیشابور با این استاندارد به عنوان معیار مقایسه برای فیروزه های دیگر تبدیل شود.

🔻آقای شریعتی، مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور نیز اظهار داشت: با شکل گیری فرآیند جدید همکاری بین پارک خراسان و کانون جواهرات و سنگ های قیمتی و با توجه به پتانسیل موجود در شهرستان نیشابور امیدواریم که بتوانیم ظرفیت های جدید را در این دوره احیا کنیم.
وی گفت: شرکت های خوبی در این حوزه وجود دارند که به دلیل نبود پروتکل ها یا استانداردهای مشخص در حوزه فیروزه نتوانسته اند ایده ها و طرح های خود را آنچنان که باید به ثمر برسانند که امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه و بحث استانداردسازی این خلا جبران شود.