Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


آقای مهندس کارگزار، مدیر مخابرات منطقه خراسان رضوی در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان در مصاحبه‌ای اختصاصی با کارشناس خبر پارک به سوالات وی پاسخ داد.

🔻بازدید از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های دانش بنیان آن را چطور ارزیابی می کنید؟

مدت چندین سال بود که از مجموعه پارک علم و فناوری بازدیدی نداشتم. امروز در بازدیدی که از پارک داشتیم، متوجه شدم که پارک با مدیریت آقای دکتر علم الهدایی پیشرفت شگرفی نسبت به سالیان گذشته داشته است. شرکت های بسیاری در اینجا تحت پوشش قرار گرفته‌اند و بسیار عملکرد موفقی داشته‌اند. این شرکت ها امروزه در سطح ملی و کشوری مطرح هستند. من در بازدید از شرکت هایی که در حوزه خود ما یعنی ICT فعال هستند، آنها را بسیار موفق ارزیابی می کنم.
انشالا امیدواریم که پارک خراسان با سرعت هر چه تمام تر به مسیر پیشرفت خود ادامه دهد و ما در حوزه مخابرات در جهت حمایت از پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان آن، از هیچ کمک و پشتیبانی فروگذار نخواهیم کرد.

🔻جنابعالی نشستی نیز با مدیران پارک علم و فناوری و شرکت های مرکز رشد فناوری ارتباطات و اطلاعات برگزار کردید. ارزیابی شما از خروجی نشست چیست؟

ما در این نشست با مدیران شرکت ها بحث و تبادل نظر کردیم. من زمینه های همکاری با مخابرات را برای این شرکت ها توضیح دادم. در حوزه ارتباطات با توجه به گستردگی ای که استان خراسان رضوی در جهات مختلف دارد و برخورداری از 2.5 میلیون مشترک تلفن ثابت و 3.5 میلیون مشترک تلفن همراه، ما به طور مستقیم و آنلاین به حدود شش میلیون مشترک در حال حاضر متصل هستیم. این زمینه بسیار خوبی برای همکاری با شرکت های فناور در این حوزه و انجام اقدامات مشترک با آنهاست.
تقاضایی ها هم از سمت مجموعه پارک علم و فناوری در زمینه توسعه زیرساخت های ICT در مشهد و همچنین در مراکز رشد نیشابور و گناباد مطرح شد. ما این تقاضاها را بررسی کردیم و تیم های فنی ما این نیازها را سریعا بررسی خواهند کرد و انشالا مرتفع خواهند شد.
شرکت ها هم بعضا نیازمندی هایی را مطرح کردند و ما هم فکر می کنیم در اسرع وقت بتوانیم نیاز‌های آنها را برطرف کنیم.