Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

محصول شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان
رونمایی از آسفالت با روش پلیمریزاسیون پیشرفته

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مراسم رونمایی از آسفالت با روش پلیمریزاسیون پیشرفته، محصول شرکت دنا پارس آژند از شرکت‌های دانش بنیان عضور مرکز رشد فناوری جامع پارک علم و فناوری خراسان در محل هتل پردیسان مشهد برگزار شد.
🔺در این مراسم آقای مسعود علیزاده، مدیر عامل شرکت دنا پارس آژند در سخنانی به معرفی این شرکت و ویژگی های منحصر به فرد فناوری جدید آسفالت تولیدی شرکت شان پرداخت.
وی در رابطه با سابقه این شرکت اظهار داشت: شرکت دنا پارس آژند در سال 1391 تاسیس و پس از دو سال در پارک علم و فناوری خراسان به عنوان یک شرکت فناور برگزیده شد و در همان سال توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یک شرکت دانش بنیان ارزیابی گردید.
🔺آقای علیزاده، ویژگی های قیر اصلاح شده برای تولید آسفالت به روش پلیمریزاسیون پیشرفته را افزایش عمر و کیفیت آسفالت، کاهش قیرزدگی سطح آسفالت، کاهش لغزدنی سطح آسفالت و به تبع آن کاهش آمار تصادف و همچنین کاهش مصرف قیر به عنوان یک سرمایه ملی عنوان کرد.
🔺ایشان در توضیح مراحل ساخت این نوع آسفالت گفت: در ابتدا تولید قیر پلیمریزه در پالایشگاه اتفاق افتاده، سپس توسط تانکرهای دوجداره به صورت داغ به کارخانجات آسفالت انتقال می‌یابد و در میکسرهایی نگهداری می‌شود، سپس در زمان تولید آسفالت با اضافه کردن یک درصد مکمل شیمیایی به آن، آسفالت به روش پلیمریزاسیون پیشرفته تولید می شود.
🔺مدیر عامل شرکت دنا پارس آژند همچنین از اجرای این نوع آسفالت در خط BRT خیابان طبرسی و امام رضا مشهد و معبر خروجی خیابان کارخانه آسفالت مشهد خبر داد.
دکتر نظربیگی، رییس پژوهشکده پالایش پژوهشگاه نفت ایران و پروفسور مقدس نژاد، مدرس دانشگاه امیرکبیر و مشاور عالی مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی نیز از جمله مهمانان این مراسم بودند که به ایراد سخنان تخصصی درباره فرآیندهای مختلف تولید قیر پرداختند و مزیت های تولید قیر پلیمری را شرح دادند.